HASZCZAKI

Syberian Husky - nasz ulubieniec

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2009-01-18 09:33:57

amarok

Moderator

Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 486
Punktów :   

ORGANIZACJA "AKCJI UŚWIADAMIAJĄCEJ"

Czy ktoś z was wie jak zorganizować taką akcję krok po kroku?

Offline

 

#2 2009-01-18 11:40:50

Luna

Użytkownik

11394544
Skąd: Barwice (Zach-pom)
Zarejestrowany: 2008-04-28
Posty: 476

Re: ORGANIZACJA "AKCJI UŚWIADAMIAJĄCEJ"

A planujesz zrobić taką akcję??       

Ostatnio edytowany przez Luna (2009-01-18 11:49:28)


Życie jest jak psi zaprzęg. Jeśli nie jesteś na przedzie, widok nigdy się nie zmienia..." - Lewis Grizzard

Offline

 

#3 2009-01-18 13:44:12

kostka

Użytkownik

Skąd: gdańsk
Zarejestrowany: 2009-01-13
Posty: 63

Re: ORGANIZACJA "AKCJI UŚWIADAMIAJĄCEJ"

KOCHANI NA CZYM DOKŁADNIE POLEGA TAKA AKCJA???  bo ja nieznaju:D


pies...niemal jak człowiek ..
bywa i tak że pies ma więcej serca w sobie niż któryś tam z nas...

Offline

 

#4 2009-01-18 13:50:25

amarok

Moderator

Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 486
Punktów :   

Re: ORGANIZACJA "AKCJI UŚWIADAMIAJĄCEJ"

Chciałbym bardzo zorganizować coś takiego

Offline

 

#5 2009-01-18 14:35:04

amarok

Moderator

Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 486
Punktów :   

Re: ORGANIZACJA "AKCJI UŚWIADAMIAJĄCEJ"

kostka napisał:

KOCHANI NA CZYM DOKŁADNIE POLEGA TAKA AKCJA???  bo ja nieznaju:D

Polega na tym, by uświadomić ludziom co to jest syberian husky, że nie jest to niebieskooka zabawka, potrzebuje wiele ruchu, nie jest agresywny oraz że często ucieka, demoluje chałupę.
Przede wszystkim po to, aby ludzie nie brali haszczaka do domu nieświadomi po czym po 3 miesiącach wyrzucali zwierzaka bo nie spełnił ich oczekiwań.
No i również by nie slyszeć już różnych głupot wypowiadanych na ulicy na temat swoich pupili a jest ich bardzo dużo. Organizacja czegoś takiego w szkole miałaby na celu zainteresowanie dzieci sportami ze zwierzętami.
Opis rasy czyli znowu wady i zalety jak również szacunku dla zwierząt.
   No ładnie, zadałem pytanie i sam  na nie odpowiadam nieźle...
Taki jest mój punkt widzenia ale czekam na inne propozycje przede wszystkim ludzi którzy robili coś takiego.

Offline

 

#6 2009-01-18 16:05:53

Luna

Użytkownik

11394544
Skąd: Barwice (Zach-pom)
Zarejestrowany: 2008-04-28
Posty: 476

Re: ORGANIZACJA "AKCJI UŚWIADAMIAJĄCEJ"

Może warto przejść się do pobliskiej szkoły , porozmawiać z dyrekcją na temat możliwości przeprowadzenia takiej akcji , może coś by z tego wyszło tym bardziej że teraz jest okres ferii i organizują różne zajęcia dzieciakom i dałoby radę wygospodarować nawet 1 godzinkę.
No i oczywiście przygotować  sobie trochę informacji na temat hasiorków, zrobić jakieś małe ulotki z podstawowymi informacjami typu charakter , potrzeby ,pielęgnacja itp.
Można też na podstawie takich obrazków http://www.psyimy.pl/szkolenie_psow/Psi … owa_ciala/
pokazać co świadczy dane zachowanie psa.
Jak coś jeszcze nam przyjdzie do głowy to napiszemy.     


Życie jest jak psi zaprzęg. Jeśli nie jesteś na przedzie, widok nigdy się nie zmienia..." - Lewis Grizzard

Offline

 

#7 2009-01-18 16:24:59

amarok

Moderator

Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 486
Punktów :   

Re: ORGANIZACJA "AKCJI UŚWIADAMIAJĄCEJ"

Luna napisał:

Może warto przejść się do pobliskiej szkoły , porozmawiać z dyrekcją na temat możliwości przeprowadzenia takiej akcji , może coś by z tego wyszło tym bardziej że teraz jest okres ferii i organizują różne zajęcia dzieciakom i dałoby radę wygospodarować nawet 1 godzinkę.
No i oczywiście przygotować  sobie trochę informacji na temat hasiorków, zrobić jakieś małe ulotki z podstawowymi informacjami typu charakter , potrzeby ,pielęgnacja itp.
Można też na podstawie takich obrazków http://www.psyimy.pl/szkolenie_psow/Psi … owa_ciala/
pokazać co świadczy dane zachowanie psa.
Jak coś jeszcze nam przyjdzie do głowy to napiszemy.     

Wielkie dzięki Luna

Offline

 

#8 2009-01-18 23:22:16

COLT

Użytkownik

1812817
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-07-05
Posty: 624
Punktów :   

Re: ORGANIZACJA "AKCJI UŚWIADAMIAJĄCEJ"

bardzo dobry pomysł z taka akcja i najlepiej by było wpierw jeszcze (po zgodzie dyrekcji) plakaty zachęcajace do przjścia na takie spotkanie. Oczywiscie obowiazkowo na takie spotkanie trzeba przyjśc z hasiorkiem i pokazać go na żywo Ale pomysł świetny bardzo mi sie podoba


http://www.wilddogsteam.cba.pl

"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego" - Josh Billings

Offline

 

#9 2009-01-21 13:49:22

Hasky

Gość

Re: ORGANIZACJA "AKCJI UŚWIADAMIAJĄCEJ"

Mi nawet wleciał pomysł aby zrobić strone internetową gdzie ludzie mogli by czytać własnie o zachowniu husky i umiesciłbym tam jakies porady jak zapobiegać np. (niechcianym prezentom Husky) jest takich Husky multum.Lub jakaś wideo prezentacja mogę zacząć robić jak ta Organizacja "Akcji Uświadamiającej" będzie na chodzie lub wczesniej....Też bym wpierw w tej prezentacji pokazał jak dużo jest Husky bez domów i jak są one smutne w schorniskach i takie zdjęcia plus dobra muzyka dotrze do ludzi...

Ostatnio edytowany przez Hasky (2009-01-21 13:50:30)

 

#10 2009-01-21 15:46:34

amarok

Moderator

Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 486
Punktów :   

Re: ORGANIZACJA "AKCJI UŚWIADAMIAJĄCEJ"

Hasky napisał:

Mi nawet wleciał pomysł aby zrobić strone internetową gdzie ludzie mogli by czytać własnie o zachowniu husky i umiesciłbym tam jakies porady jak zapobiegać np. (niechcianym prezentom Husky) jest takich Husky multum.Lub jakaś wideo prezentacja mogę zacząć robić jak ta Organizacja "Akcji Uświadamiającej" będzie na chodzie lub wczesniej....Też bym wpierw w tej prezentacji pokazał jak dużo jest Husky bez domów i jak są one smutne w schorniskach i takie zdjęcia plus dobra muzyka dotrze do ludzi...

akcję planuję przeprowadzić w MDK ale do tego muszę się jeszcze trochę przygotować a co do prezentacji to działaj - popieram

Offline

 

#11 2009-01-21 16:03:55

Hasky

Gość

Re: ORGANIZACJA "AKCJI UŚWIADAMIAJĄCEJ"

ok to dziś spróbuje coś wykombinować

Przydałoby się kilka zdjęcia psów z schroniska i psów które mają dom i są szczęśliwe.To wtedy np. jako pierwsze slajdy mogę zrobić psy w schronisku a potem jak jakaś osoba np. zabiera psiaka do domu i na koniec szczęśliwego psiaka który ma swój dom... tak wygląda mój projekt tej prezentacji.

Ostatnio edytowany przez Hasky (2009-01-22 15:04:36)

 

#12 2009-01-23 22:52:13

monika i rika

Użytkownik

5164281
Skąd: Grudziądz
Zarejestrowany: 2008-05-01
Posty: 104
Punktów :   

Re: ORGANIZACJA "AKCJI UŚWIADAMIAJĄCEJ"

taki "filmik" przygotowała JURA z STAKE OUT oto link do tego:
http://pl.youtube.com/watch?v=7G_TLDaQg … re=related
moim zdaniem zakomicie nadaje sie do takich akcji aczkolwiek myślę,że aby pokazywać ten filmik należałoby napisać do JURY,jak bedzie potrzeba skontaktuje sie z nią prze SO lub naszą klase...
na koncu jest adres bezdomnych szpiców - póki co stronka nie działa ale zbierają się ludzie,którzy będą pracowali nad nią w wkrótce ruszy

Ostatnio edytowany przez monika i rika (2009-01-23 22:53:06)

Offline

 

#13 2009-03-12 14:11:20

Hasky

Gość

Re: ORGANIZACJA "AKCJI UŚWIADAMIAJĄCEJ"

PRZEPRASZAMA że was zawiodłem z tą prezentacją...mogę jeszcze ją zrobic jak chcecie...teraz mam bardzo dużo czasu....ale nasówa mi sie jedno pytanie czy ma to sens?

 

#14 2009-03-12 17:28:34

 haszczak

Administrator

5788206
Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 1232
Punktów :   
WWW

Re: ORGANIZACJA "AKCJI UŚWIADAMIAJĄCEJ"

Jak najbardziej


"Kto raz przygarnie Husky, albo nigdy nie powtórzy tego błędu, albo będzie miał ich całą gromadkę."

Offline

 

#15 2009-04-10 19:35:07

agrypina

Użytkownik

1505194
Zarejestrowany: 2008-08-27
Posty: 186
Punktów :   

Re: ORGANIZACJA "AKCJI UŚWIADAMIAJĄCEJ"

Kochani a co do tej akcji uświadamiającej  moze by też tak wspólnymi siłami zrobić ulotke minivademecum przyszłego posiadacza haskacza, widzicie sami ze  często ludzie biorą ze schronów takie psiaki i czasem też nie wiedzą z czym  sie te psy "je" może wato by taki delikwent zanim  weźmie psiaka  poczyta sobie jakąś broszurke na temat ich zachowań upodobań itd???  Co wy na to???

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl