HASZCZAKI

Syberian Husky - nasz ulubieniec


#1 2010-08-29 20:03:07

 swisiu

Użytkownik

2824100
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-06-20
Posty: 63
Punktów :   
WWW

filmik z naszych mini treningow :] na ROLKACH

http://www.youtube.com/watch?v=DeOUgP184KE


milego ogladania kiepska jakosc bo nagrywane telefonem :] zreszta zmontowane tez tak na szybko

Offline

 

#2 2010-08-30 07:58:12

AE

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-09
Posty: 181
Punktów :   

Re: filmik z naszych mini treningow :] na ROLKACH

no to będę drastyczny ...


filmik może i fajny na youtuba, ale przez 80 % swojego czasu pokazuje jak nie powinno postępować się z psem północy - te 20 % to zabawy przy fontannach i schodzenie psa podczas biegu na trawniki przy biegu wzdłuż Wisły. Podejrzewam że nie masz 15 lat więc stanowczo bardziej wypadałoby pomyśleć za swojego psa, na marginesie sądząc po jego zachowaniu podejrzewam że troszkę brakuje mu do osiągnięcia odpowiedniego wieku na tego typu ekscesy . Pozwole sobie wypunktować to co mnie boli, a psa pewnie też:

- jak to mówisz "trening" raczej nie powinien odbywać sie w centrum miasta, ulicami na których odbywa się ruch samochodowy !!!
- psiak targa Cię prawie 100 % trasy po asfalcie i bruku !!!
- nie ma nic co amortyzowałoby jego wysiłek !!!

po krótce tyle ...

Ostatnio edytowany przez AE (2010-08-30 08:00:48)

Offline

 

#3 2010-08-30 08:30:54

amarok

Moderator

Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 486
Punktów :   

Re: filmik z naszych mini treningow :] na ROLKACH

Zajedziesz psu opuszki które długo się goją. Nie obejrzałem całego filmu ale z tego co widziałem to szelki też chyba bardziej do spacerów masz. Trudno, wszyscy uczymy się na błędach mam nadzieję, że wyciągniesz z tego odpowiednie wnioski.

Offline

 

#4 2010-08-30 12:07:59

 swisiu

Użytkownik

2824100
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-06-20
Posty: 63
Punktów :   
WWW

Re: filmik z naszych mini treningow :] na ROLKACH

Co do biegania po asfalcie to wiem ze sie nie powinno bo to zle dziala na stawy. Staram sie zeby biegal po trawie ale to roznie bywa zalezy jak mu sie podoba a niestety w rolkach po trawie nie pojade ale spokojnie juz mysle nad alternatywa co pojedzie po ziemi, niedlugo zima to beda krotkie narty :] szelki sa manmata takie z koleczkiem z tylu planuje zakup sledow.  A to czy jest za mlody hmm dlugie spacery ok ale jego i tak roznosi wiec jakos musze mu dac upust energi, dodam ze jak jezdzimy na rolkach to pierwsze momenty rwie jak oszalaly ale pozniej normuje tempo i biegnie obok wiec nie ma dodatkowego obciazenia. Dzieki za krytyke wiedzy nigdy dosyc jak to mowia

Offline

 

#5 2010-08-30 18:12:07

AE

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-09
Posty: 181
Punktów :   

Re: filmik z naszych mini treningow :] na ROLKACH

na rolki najlepiej idź z jakąś fajną niewiastą ...

A tak na poważnie:

zamień rolki na rower, asflat przemień w błoto, smycz trzymaną w ręce zamień jakimś porządnym amortyzatorem. Szelki na razie mogą zostać, ale wkrótce i tak zmienisz na sledy.

To że pies ma dużo werwy i problem z jego uporem, siłą itd. do mnie nie przemawia - taka rasa, takie zachowania. Twój pies nie ma odpowiednio wykształconego kośca. Nie będę Ci pisał jakie mogą być tego efekty bo było to już tu i gdzie indziej setki razy. Powiem jedno: profilaktyka i mądre działanie jest duzo tańsze i przyjemniejsze niz leczenie i ogladanie niepełnosprawnego przyjaciela.

ot tyle ode mnie.

Offline

 

#6 2010-08-30 18:39:54

 swisiu

Użytkownik

2824100
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-06-20
Posty: 63
Punktów :   
WWW

Re: filmik z naszych mini treningow :] na ROLKACH

qrcze no nie dobrze kolego AE hmm to mowisz zeby narazie wstrzymac/ograniczyc bieganie ??

Offline

 

#7 2010-08-30 19:16:53

AE

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-09
Posty: 181
Punktów :   

Re: filmik z naszych mini treningow :] na ROLKACH

swisiu napisał:

qrcze no nie dobrze kolego AE hmm to mowisz zeby narazie wstrzymac/ograniczyc bieganie ??

nie koniecznie

po prostu podejsc do tego z głową

nie obciążać niepotrzebnie psa i zrezygnować z takich wynalazkow jak na filmiku

proponuje dobre podloze i lekki trening z niezbyt wielkim obciazeniem np na rowerku, pomagajac psiakowi

Offline

 

#8 2010-08-31 12:59:40

 swisiu

Użytkownik

2824100
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-06-20
Posty: 63
Punktów :   
WWW

Re: filmik z naszych mini treningow :] na ROLKACH

Z ta jazda na rolkach to nie jest tak ze diego mnie caly czas ciagnie, on biegnie ja jade sam czasem jak mu sie chce to ciagnie. Napewno zmienimy podloze na trawke. I cza bedzie pocwiczyc z rowerem bo to nam kompletnie nie idzie i grozi kalectwem dla nas obu :]

Offline

 

#9 2010-08-31 15:57:33

amarok

Moderator

Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 486
Punktów :   

Re: filmik z naszych mini treningow :] na ROLKACH

Czy ciągnie czy tylko biegnie to jednak jest asfalt. Ja przyznam się szczerze zajechałem niedawno swoje futra podczas 30 km marszu w górach i to tylko był marsz. Miały zjechane opuszki i kulały kilka dni. Jeśli psa potrąciłby samochód,  straciłbyś przyjaciela, dostał wysokie kolegium i zapłacił za uszkodzenia samochodu. Więc lepiej przesiądź się na rower i drogę np. w lesie czasem jakaś sarna przeskoczy Ci drogę i już jest ciekawiej niż na zasmrodzonej i zatłoczonej ulicy

Offline

 

#10 2010-09-01 13:35:40

mlekoowa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-21
Posty: 10
Punktów :   

Re: filmik z naszych mini treningow :] na ROLKACH

no ale bez przesady ludzie. jeszcze zabrońcie psu chodzić po chodniku ... ;O

mój pies codziennie biega po chodnikach i nie ma zjechanych opuszek ...

Offline

 

#11 2010-09-01 15:14:18

amarok

Moderator

Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 486
Punktów :   

Re: filmik z naszych mini treningow :] na ROLKACH

Jeśli sam biega to co innego ale ciągnąc kogoś to różnica. A po drugie to każde miasto nawet wielkie ma jakiś cichy spokojny zakątek a nie centrum miasta. Jeśli tym chodnikiem pobiegnie chwilę ok ale z godzinę ostrej jazdy to wybacz. U mnie w zimie sunie miały profesjonalne buty i wystarczyło kilkanaście przejazdów po zmrożonym śniegu a momentami lodzie i buty są przetarte, więc wyobraź sobie co by było gdyby ich nie było.

Offline

 

#12 2010-09-01 15:46:38

mlekoowa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-21
Posty: 10
Punktów :   

Re: filmik z naszych mini treningow :] na ROLKACH

ale zima to co innego .. tak myślę
a co racja to racja, spokojne zakątki są lepsze dla psa niż centrum miasta.
a co do mojego psa to raczej to ja go muszę ciągnąć niż on mnie xD taki leniuch z niego ;p

zresztą jak pies biega po chodnikach ciągnąc raz na jakiś tydzień to przecież wielkich szkód nie ma

Offline

 

#13 2010-09-01 15:47:49

AE

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-09
Posty: 181
Punktów :   

Re: filmik z naszych mini treningow :] na ROLKACH

mlekoowa napisał:

mój pies codziennie biega po chodnikach i nie ma zjechanych opuszek ...

w innym temacie sama odpowiedzialas sobie na ta kwestie ...

BTW 1: bieganie nie równa się bieganie

BTW 2: powtórze się: profilaktyka tańsza niż leczenie !

zjedziesz, poleczysz, zobaczysz jakie są efekty = radykalnie zmienisz zdanie...    a przecież można prościej nie powielając błędów które już ktoś popełnił.

Offline

 

#14 2010-09-01 15:49:37

AE

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-09
Posty: 181
Punktów :   

Re: filmik z naszych mini treningow :] na ROLKACH

mlekoowa napisał:

zresztą jak pies biega po chodnikach ciągnąc raz na jakiś tydzień to przecież wielkich szkód nie ma

oj są...

Offline

 

#15 2010-09-01 21:30:45

mlekoowa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-21
Posty: 10
Punktów :   

Re: filmik z naszych mini treningow :] na ROLKACH

AE napisał:

mlekoowa napisał:

zresztą jak pies biega po chodnikach ciągnąc raz na jakiś tydzień to przecież wielkich szkód nie ma

oj są...

co masz na myśli ?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl