HASZCZAKI

Syberian Husky - nasz ulubieniec


#1 2010-11-30 22:08:26

PaniZ

Użytkownik

Call me!
Skąd: Sztockholm
Zarejestrowany: 2010-11-28
Posty: 3
Punktów :   

Pierwszy czas ze szczeniem w domu!

Witam wszystkich forumowiczow
Za jakies poltora miesiaca zawita w naszym domu nasz ierwszy husky, sunia Ami! Jestesmy strasznie podexcytowani, polknelam wraz z mezem tone ksiazek ale to nie wszystko.
Nadal jestem niepewna jak najlepiej zagospodarowac pierwsze tygodnie w domu, i co najwazniejsze chyba pierwszy tydzien/dzien. Ami bedzie miala ok 6 miesiecy jak do nas przyjedzie.
Moje pytania dotycza:
-Gdzie powinna spac?
-Co zrobic by sie czula "u siebie"?
-Oras wszelkie rady dotyzace pierwszego czasu w domu!
Staralam sie wyszukac podobny temat ale nie moglam go znalesc.

poszukuje rowniez strony www gdzie mozna poczytac o tej rasie (mam kilka ale moze ktos zna jakas ktorej nie znam).

Goraco pozdrawiam!

Offline

 

#2 2010-12-02 07:38:24

 haszczak

Administrator

5788206
Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 1232
Punktów :   
WWW

Re: Pierwszy czas ze szczeniem w domu!

Z czasem sama poczuje się "u siebie", powinna mieć legowisko choć część psów i tak w końcu je zjada a w sumie śpią gdzie popadnie


"Kto raz przygarnie Husky, albo nigdy nie powtórzy tego błędu, albo będzie miał ich całą gromadkę."

Offline

 

#3 2010-12-02 16:56:24

 Suna

Użytkownik

Skąd: Łódź/Warszawa
Zarejestrowany: 2010-09-19
Posty: 13
Punktów :   

Re: Pierwszy czas ze szczeniem w domu!

Kogo ja tu widzę!! Witam Sara

co do legowiska - My wstępnie przygotowaliśmy Sunie kocyk, chwile na nim pospała, a teraz jest jedną z zabawek - w końcu nic nie smakuje tak dobrze jak kocyk teraz mocno się zastanawiamy, czy jest sens kupować jej jakieś "fajniejsze" spanie

wydaje mi się, że nie będzie miała problemów z odnalezieniem się w nowym domu - my krążymy między dwoma domami, a w styczniu przeprowadzamy się do jeszcze innego i Suna nie ma żadnych problemów, więc możliwe,że i Ami nie będzie miała (ta sama krew, prawda? )
pozwólcie jej się spokojnie rozejrzeć po całym domu, żeby wiedziała co tam w ogóle jest - gdzie może wejść gdzie nie i powinno być dobrze

Offline

 

#4 2010-12-02 20:34:26

 swisiu

Użytkownik

2824100
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-06-20
Posty: 63
Punktów :   
WWW

Re: Pierwszy czas ze szczeniem w domu!

Hey


moj diego ma obecnie 12 mc i 4 dni :]  od malego ma spanie w jednym miejscu u mnie w pokoju, pierwsze spanko to byla koldra ale zostala rozszarpana a pozniej dostal stary szpiwor i do dzis grzecznie na nim spi chociaz zdarza mu sie pol nocy spac pod lozkiem a pol na miejscu
Mysle ze pierwsze dni w domu beda mile z jakas piszczaca zabawka tylko zabierana odpowiednio wczesnie zeby nie bawil sie piszczalka cala noc i nie przeszkadzal w spaniu :]  jakas duza kosc wolowa w wygodnym miejscu to dosyc kuszaca propozycja dla psa i wazne zeby nie ustawiac legowiska kolo kaloryfera piecykow kominkow itd miejsce tez powinno byc np gdzies w kacie tak by nie przeszkadzac psu

to chyba tyle co mi przychodzi do glowy

Offline

 

#5 2010-12-11 21:39:48

PaniZ

Użytkownik

Call me!
Skąd: Sztockholm
Zarejestrowany: 2010-11-28
Posty: 3
Punktów :   

Re: Pierwszy czas ze szczeniem w domu!

Hehe tak to ja, Sara

Dziekuje za wszelkie rady! Czyli jakies lozko typu http://www.dogman.se/hund/hundsang-gra-80x100x15cm.html jest wedlug was zbedne? Czy naprawde wystarczy tylko koc lub spiwor.. glupie pytanie ale czy nie bedzie za twardo?

Jeszcze jedno pytanie mi sie nasuwa, ile czasu w ciagu dnia (oporcz spacerow) poswiecacie psu? Czy w wiekszosci bawi sie sam czy was zaczepia?

Offline

 

#6 2010-12-12 00:23:46

COLT

Użytkownik

1812817
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-07-05
Posty: 624
Punktów :   

Re: Pierwszy czas ze szczeniem w domu!

Moj psiaki spią albo na kanapach w salonie (każdy ma swoją) albo nawygodniej pod drzwiami na zimnych płytkach a jak im ścierpna nogi i ciałko to na sofke hyc hyc Ja moim staram si ejka najwiecej czasu poswiecac, głaszczę, przytulam bawie sie co chwilke


http://www.wilddogsteam.cba.pl

"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego" - Josh Billings

Offline

 

#7 2010-12-12 09:36:57

 haszczak

Administrator

5788206
Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 1232
Punktów :   
WWW

Re: Pierwszy czas ze szczeniem w domu!

Nasze na łóżkach nie śpią. Na początku miały legowiska, które z czasem rozszarpały ale nawet mając swoje posłanie leżały gdzie popadnie

Co do poświęcania im czasu....to przychodzi samo z siebie, nie można chyba dokładnie tego określić. Poświęcasz im tyle czasu ile tylko możesz


"Kto raz przygarnie Husky, albo nigdy nie powtórzy tego błędu, albo będzie miał ich całą gromadkę."

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl