HASZCZAKI

Syberian Husky - nasz ulubieniec


#1 2011-02-12 18:17:16

misiek1948

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-12
Posty: 3
Punktów :   

Żywienie kiedy co i jak? :)

Witam wczoraj naybyłem nowego cZłonka rodziny:D Jest to syberian:D z 20-go listopada.
w jakich porach powinienem podawac posiłki? Zakupiłem juz pedigree junior i pare drobnych smakołyków:) dziś mial ciągle to jedzenie w miskach jednak zjadł je dopiero o 18:) czy to nie za późno? objadł się sucha karma i jakims mięsem w galarecie z pedigree.. i boje się że w nocy będzie chciał to oddac na ląd..

Offline

 

#2 2011-02-12 20:21:56

 toluca

Użytkownik

3417426
Zarejestrowany: 2010-12-19
Posty: 261
Punktów :   
WWW

Re: Żywienie kiedy co i jak? :)

Ja ogólnie starałam się zawsze podawać szczeniętom średnio 5 posiłków dziennie, w odpowiednich ilościach. Np średnio co 2-3 godziny. Wraz ze wzrostem szczeniaka godziny wydłużały się, a ilość karmień malała.

Jeśli chodzi o oddawanie... Póki pieska nie nauczysz, że w dzień załatwiamy potrzeby, a w nocy nie, to mogą się zdarzać różne sytuacje Poprostu wychodź z nim odpowiednio późno wieczorem jeśli będziesz miał jakieś obawy Mogę Ci podpowiedzieć, że szczeniaki zwykle załatwiają swoje potrzeby po przebudzeniu, po jedzeniu i po zabawie

Offline

 

#3 2011-02-12 20:54:19

 patrykisilver

Użytkownik

13615274
Skąd: Końskie
Zarejestrowany: 2011-01-05
Posty: 11
Punktów :   

Re: Żywienie kiedy co i jak? :)

zgodze sie z kolega  Póki pieska nie nauczysz, że w dzień załatwiamy potrzeby, a w nocy nie, to mogą się zdarzać różne sytuacje  Poprostu wychodź z nim odpowiednio późno wieczorem jeśli będziesz miał jakieś obawy.
mój już sie nauczył i załatwia sie na dworze o 22 i trzyma do 5-7 rano

Offline

 

#4 2011-02-13 17:00:15

misiek1948

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-12
Posty: 3
Punktów :   

Re: Żywienie kiedy co i jak? :)

zobaczymy co sie da zrobić:) a ostatni posiłek o której podawać?

Offline

 

#5 2011-02-13 20:04:20

 toluca

Użytkownik

3417426
Zarejestrowany: 2010-12-19
Posty: 261
Punktów :   
WWW

Re: Żywienie kiedy co i jak? :)

Wiesz mnie się wydaje, że to w większej mierze zależy od Ciebie. Tzn kiedy będziesz miał możliwość dać mu ten ostatni posiłek i później wyprowadzić go żeby mógł ten posiłek spokojnie oddać Nie wiem, może załóżmy, że pierwszy posiłek będzie o 7 rano, a następne średnio 2-3 godziny. I wtedy godzina ostatniego posiłku sama Ci wyjdzie. Dobrze jest też karmić psa o stałych porach. Nie zaburza to wtedy jego rytmu dziennego. Ani tym bardziej nocnego

A jeśli już zdecydowałeś się na karmę jakości pedigree, to dożuć małemu choć raz dziennie jakąś surowiznę W karmach tej niższej jakości, zwykle zawartość mięsa wynosi jakieś 4%. A białko pochodzenia zwierzęcego jak pewnie wiesz jest niezbędne, zwłaszcza dla rozwijających się szczeniąt.

Nie znaczy to oczywiście, że ja karmię swojego psa najlepszymi karmami, też obecnie sięgam po te karmy z niższej półki (taka przejściowa sytuacja). Ale staram się też dawać jej surowiznę, choćby nogi wieprzowe, które bardzo lubi (wybierając te, które mają najwięcej mięcha). Albo ryby. Ryby bardzo dobrze wpływają na wszystko

Ostatnio edytowany przez toluca (2011-02-13 21:54:48)

Offline

 

#6 2011-02-14 08:51:15

 Oliv

Użytkownik

Skąd: Wadowice
Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 123
Punktów :   

Re: Żywienie kiedy co i jak? :)

toluca mówisz że dajesz ryby ale z tym to bym uważała. Na pewno ryby bez ości bo miałam kiedyś bardzo smutną historie. Mój piesek dostał wieczorem jakąś rybę która została z obiadu i rano już leżał martwy. Obawiam się że to właśnie ta ryba była przyczyną mogła mu gdzieś ość stanąć i sie wszystko nieszczęśliwie skończyło.

Powiedzcie mi jakie rodzaje mięsa kupujecie i dajecie surowe?
Ja daje podroby takie jak wątróbkę, serca z kurcząt
daje też surowe mięso z kury ale rzadko się zdarza.


Posiadanie psa jest jak tęcza.
Szczenięta są radością na jednym jej końcu.
Stare psy są skarbem na drugim.

Offline

 

#7 2011-02-14 10:19:46

 toluca

Użytkownik

3417426
Zarejestrowany: 2010-12-19
Posty: 261
Punktów :   
WWW

Re: Żywienie kiedy co i jak? :)

Ja zwykle daje jej łeb rybi, tam nie ma ości, ale za to jest mózg bogaty w białko. Zawsze mi się wydawało, że ryby to dla psów pociągowych dość naturalne pożywienie. Tym były zdaje się karmione w poprzednich stuleciach podczas swojej pracy.

Jeśli chodzi o mięso, to ja mojej raczej drobiu nie daje, bo ma po nim rewolucje jelitowe. Wieprzowinę za to przyswaja dobrze. A czasem trafi się mięsista kość wołowa. Podobno podrobów nie zalicza się do mięsa, ale jedni to potwierdzają inni się z tego smieją, to ja się już pogubiłam

A co do Twojego pieska, to ostatnio znajomi mieli taką sytuację, że znaleźli rano swojego psa martwego. Zgłosili się z tym do weterynarza. Wet wykluczył choroby, zatrucie oraz wbicie się czegoś co mógł zjeść, powiedział, że w tych przypadkach pies nie padł by odrazu tylko męczył by się kilka dni. Stwierdził, że taką nagłą przyczyną śmierci zwykle jest tętniak. Więc nie musiała to być wcale ryba.

Ostatnio edytowany przez toluca (2011-02-14 11:08:19)

Offline

 

#8 2011-02-14 11:55:56

 Oliv

Użytkownik

Skąd: Wadowice
Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 123
Punktów :   

Re: Żywienie kiedy co i jak? :)

No tak w sumie po wigilii mój kundelek zawsze chodzi po sąsiadach i niektórzy dają mu łeb z ryby i mi się to po ogródku pląta potem i od lat mu nic po tym nie jest. A co do wieprzowiny to słyszałam że surowej nie powinno się podawać więc ja już się gubię w tym wszystkim.


Posiadanie psa jest jak tęcza.
Szczenięta są radością na jednym jej końcu.
Stare psy są skarbem na drugim.

Offline

 

#9 2011-02-14 12:00:39

 toluca

Użytkownik

3417426
Zarejestrowany: 2010-12-19
Posty: 261
Punktów :   
WWW

Re: Żywienie kiedy co i jak? :)

A wiesz może czemu nie powinno się podawać wieprzowiny? Bo szczerze nie słyszałam nigdy o tym. Wiem, że ludzie kupują psom kości wieprzowe, nogi i ogony.

Ja natomiast kiedyś słyszałam od weta, że psom nie powinno się dawać wątróbki. Ale ile w tym prawdy?

Offline

 

#10 2011-02-14 12:21:00

 Oliv

Użytkownik

Skąd: Wadowice
Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 123
Punktów :   

Re: Żywienie kiedy co i jak? :)

To jest cytat z jednego z forum o psach:
"Przestrzegam tylko przed SUROWĄ wieprzowiną, grozi to dość niebezpieczną i nieuleczalną chorobą (choroba Aujeszky'ego, tzw. wścieklizna rzekoma)."

A to ze strony internetowej
"
Jak dochodzi do zakażenia?

Sposób szerzenia się zakażenia w organizmie psa po wniknięciu wirusa nie został dotychczas w pełni poznany a z uwagi na gwałtowny przebieg choroby jest niezwykle trudny do prześledzenia. Najbardziej prawdopodobną bramą wejścia zarazka jest błona śluzowa nosa oraz jamy ustnej psa, zależy to jednak w głównej mierze od dawki wirusa. U psów do infekcji najczęściej dochodzi per os, czyli drogą doustną, po spożyciu surowych narządów wieprzowych zakażonych wirusem choroby Aujeszkyego. Psy mogą również zakażać się drogą inhalacyjną, szczególnie wtedy gdy bytują w bliskim kontakcie z zakażonymi świniami na fermach trzody chlewnej..."
więcej na stronie http://www.ferretta.pl/zdrowie/choroba-aujeszkyego/


Posiadanie psa jest jak tęcza.
Szczenięta są radością na jednym jej końcu.
Stare psy są skarbem na drugim.

Offline

 

#11 2011-02-14 12:49:05

 toluca

Użytkownik

3417426
Zarejestrowany: 2010-12-19
Posty: 261
Punktów :   
WWW

Re: Żywienie kiedy co i jak? :)

Hmm, ciekawe to. Ale pewnie prawdopodobieństwo trafienia na zakażone mięso jest podobne trafieniu na BSE albo wirusa ptasiej grypy. Choć specem nie jestem, to się nie znam Ale myślę, że podanie każdej surowizny niesie jakieś ryzyko. Tyle teraz różnych bakterii i wirusów

Offline

 

#12 2011-02-14 13:12:34

COLT

Użytkownik

1812817
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-07-05
Posty: 624
Punktów :   

Re: Żywienie kiedy co i jak? :)

Ja wieprzowiny nie podaje moim psiakom pod żadna postacia, po wieprzowinie psom ropieja oczy i raczej nie jest ona wskazana dla psów... Kurczaki jak najbardziej, wołowina, cielecina, konina ewntualnie jesli ktos preferuje (ja nie). A co do Karmy to lepiej kupic cos lepszego niz pedigree to jest taki fastfood psi, psiak si euzalenia od tej karmy i potem nie chce innej jesc. Pedigree oczywiscie fajnie pachnie ładny kolor ma itp ale jesli chodiz o wartosci odzywcze to marnie niestety. Ja polecam ta stonke http://swiatkarm.pl/index.php ja kupiłam moim 30 kg karmy bosch dla psów aktywnych za 164zł myśle że to świetna cena za lepsza karme i taniej niz za pedigree 30kg wychodzi a po co płącic za marke?


http://www.wilddogsteam.cba.pl

"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego" - Josh Billings

Offline

 

#13 2011-02-14 14:13:52

 toluca

Użytkownik

3417426
Zarejestrowany: 2010-12-19
Posty: 261
Punktów :   
WWW

Re: Żywienie kiedy co i jak? :)

Moje nigdy się od karmy nie uzależniły, każda im się po jakimś czasie zbrzydła i trzeba było zmieniać. Oczy też nigdy moim psom nie ropiały, w ogóle, po niczym. Za to Indy po Boschu miała biegunki Ale to też trzeba dopasować karmę do psa indywidualnie. Fajna jest jedna karma, nazwy nie pamiętam, ale to są wysuszone kawałki wołowiny. Ceny też nie pamiętam.

Offline

 

#14 2011-02-16 10:38:02

 haszczak

Administrator

5788206
Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 1232
Punktów :   
WWW

Re: Żywienie kiedy co i jak? :)

My również nie podajemy swoim wieprzowiny. Drób, podroby i wołowina. Można do diety psa włączyć biały ser i jaja (gotowane). Wołowinę kupuję z kością i dostają na surowo. Karmę też można podać lepszej jakości. W necie masz tego mnóstwo w możliwych cenach. Gdzieniegdzie karmę masz już na drugi dzień po zamówieniu i z darmową przesyłką


"Kto raz przygarnie Husky, albo nigdy nie powtórzy tego błędu, albo będzie miał ich całą gromadkę."

Offline

 

#15 2011-02-21 11:27:37

misiek1948

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-12
Posty: 3
Punktów :   

Re: Żywienie kiedy co i jak? :)

mój młody bardzo lubi skarpetki... juz nie mam w czym chodzic hehe:D

A jak jest ze slodkimi rzeczami? Mozna dac od czasu do czasu jakiś smakołyk? jak to na nich wplywa?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl