HASZCZAKI

Syberian Husky - nasz ulubieniec


#1 2011-03-03 18:21:17

 patrykisilver

Użytkownik

13615274
Skąd: Końskie
Zarejestrowany: 2011-01-05
Posty: 11
Punktów :   

gryzienie wszystkiego co popadnie w domu

Mam problem z moim 5 msc. silverem gdy zostaje ostatnio sam w domu gryzie wszystko co popadnie pogryzl mi kable od internetu, sluchawki kamere, zeszyty ( otworzyl szafke lecz nie wiem jak) i jeszcze wiele rzeczy jak temu zaradzic!!!

Offline

 

#2 2011-03-03 18:50:52

COLT

Użytkownik

1812817
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-07-05
Posty: 624
Punktów :   

Re: gryzienie wszystkiego co popadnie w domu

No niestety psiak z nudów będzie gryzł wszystko co mu wpadnie w zęby jak moje były małe to jeden prze znoc pogryzł połowę linoleum ze złości że nie dostał się do jedzenia w szafie... trzeba było wymienic całe linoleum... Polecam zostawiać psiakowi takie zabawki z ukrytym przysmakiem, zeby miał zajęcie albo takie kości, uszy świńskie co się długo żuje. Możesz jeszcze przed wyjściem z domu wyjść z nim na spacer i go zmęczyć, pobawić się z nim pobiegać


http://www.wilddogsteam.cba.pl

"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego" - Josh Billings

Offline

 

#3 2011-03-03 22:04:00

 haszczak

Administrator

5788206
Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 1232
Punktów :   
WWW

Re: gryzienie wszystkiego co popadnie w domu

Norma, powinien z tego wyrosnąć...wszystkie szczeniaki lubią demolki   a do gryzienia są przysmaki dla szczeniaków. Poszukaj w zoologicznych lub w necie


"Kto raz przygarnie Husky, albo nigdy nie powtórzy tego błędu, albo będzie miał ich całą gromadkę."

Offline

 

#4 2011-03-04 09:25:54

 Oliv

Użytkownik

Skąd: Wadowice
Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 123
Punktów :   

Re: gryzienie wszystkiego co popadnie w domu

U mnie działa najlepiej to że do pustej kości wkładam serek topiony i ma zajęcie na długi czas


Posiadanie psa jest jak tęcza.
Szczenięta są radością na jednym jej końcu.
Stare psy są skarbem na drugim.

Offline

 

#5 2011-03-04 12:25:16

 patrykisilver

Użytkownik

13615274
Skąd: Końskie
Zarejestrowany: 2011-01-05
Posty: 11
Punktów :   

Re: gryzienie wszystkiego co popadnie w domu

zostawiam mu i zabawki ma kostke i ucho a i tak woli zeszyty butelki i kable. Na spacer tez wychodze musze jeszcze sprawdzic ta kosc na przysmaki moze to pomoze

Offline

 

#6 2011-03-04 13:00:37

 toluca

Użytkownik

3417426
Zarejestrowany: 2010-12-19
Posty: 261
Punktów :   
WWW

Re: gryzienie wszystkiego co popadnie w domu

Z psami jest jak z dziećmi, musisz wszystko przed nimi chować. Musisz poprostu zabezpieczyć swoje rzeczy. Nie zostawiaj zeszytów na wierzchu, kable też da się zabezpieczyć. Co się da pochowaj do szafek, szuflad. Większość psów raczej nie potrafi otwierać takich miejsc. A jeśli nawet, to są do kupienia takie specjalne zabezpieczenia przed dziećmi, więc i na psa podziała. I najlepiej jak zostaje sam to żeby nie miał do dyspozycji całego mieszkanai/domu. Daj mu do dyspozycji np tylko przedpokój, albo inne pomieszczenie gdzie nie będzie miał możliwości pogryzienia zbyt wielu rzeczy. No i tak jak inni pisali - zabawki, gryzaki, przysmaki, tego zabraknąć nie może. Najlepsze są wędzone przysmaki (żwacze, tchawice itp), mają bardzo intensywny zapach i mało który pies potrafi się mu oprzeć

Offline

 

#7 2011-03-05 08:10:08

 Oliv

Użytkownik

Skąd: Wadowice
Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 123
Punktów :   

Re: gryzienie wszystkiego co popadnie w domu

Przez zdemolowany dom wszyscy przechodziliśmy (no a przynajmniej prawie) Ja np w tym roku choinkę dwa razy ubierałam i nowe firanki i zasłony kupowałam a obecnie schody myje wodą z dodatkiem pieprzu bo się za moje piękne schody drewniane zabrał  a schody nie tak łatwo wymienić Obecnie jak wychodzę z domu zostawiam go w ogrodzie i tam jest spokój bo powynosił sobie zabawki i w ogrodzie ma raj (zabawki, gałązki i dołki czego on więcej może do szczęścia potrzebować)


Posiadanie psa jest jak tęcza.
Szczenięta są radością na jednym jej końcu.
Stare psy są skarbem na drugim.

Offline

 

#8 2011-06-22 07:44:48

Loco

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-06-22
Posty: 7
Punktów :   

Re: gryzienie wszystkiego co popadnie w domu

Witam, jestem nowy i w tym temacie nie odnalazłem rozwiązania mojego problemu, postaram się go przedstawić pokrótce.
Mam SH, 16.06 skończył 2 miesiące. Problem (jeżeli jest takowym, a nie jest spowodowany tym że ząbki go świerzbią) polega na tym że gdy chce go pogłaskać czy sie z nim pobawić zawsze obgryza mi dłonie, a że nabiera sił, wagi, masy gryzie coraz mocniej i juz przestaje mi sie to podobać. Czy istnieje jakiś sposób na takie zachowanie, nie mam pojęcia czym to jest spowodowane. Prosze o pomoc, pozdrawiam

PS: chciałbym na koniec dodać że szczeniak jest 1 z miotu i prawdopodobnie posiada skłonności dominujące, jak wyrobić sobie status przywódcy ?

Ostatnio edytowany przez Loco (2011-06-22 08:19:40)

Offline

 

#9 2011-06-23 09:25:34

 haszczak

Administrator

5788206
Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 1232
Punktów :   
WWW

Re: gryzienie wszystkiego co popadnie w domu

Witaj!
Tak jak już pewnie zauważyłeś pisze się tu o ignorowaniu takiego zachowania (jeśli chodzi o twoje ręce a nie o przedmioty domowego użytku ). Jeżeli będziesz to stosował konsekwentnie, szczeniak zauważy, że nie przynosi to żadnego efektu i powinien przestać. Powodzenia


"Kto raz przygarnie Husky, albo nigdy nie powtórzy tego błędu, albo będzie miał ich całą gromadkę."

Offline

 

#10 2011-06-24 08:03:33

 Oliv

Użytkownik

Skąd: Wadowice
Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 123
Punktów :   

Re: gryzienie wszystkiego co popadnie w domu

Ale dla pocieszenia powiem gdyby mu nie przeszło to gryzienie to z czasem zamiast mocniej zaciskać ząbki będzie to robił delikatniej


Posiadanie psa jest jak tęcza.
Szczenięta są radością na jednym jej końcu.
Stare psy są skarbem na drugim.

Offline

 

#11 2011-06-24 08:19:02

Loco

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-06-22
Posty: 7
Punktów :   

Re: gryzienie wszystkiego co popadnie w domu

stosuje tą metode z ignorowaniem gryzienia wydaje mi sie ze zaczyna pomagać, a miałem też problem z nim gdy chce mu założyć smycz to tez mnie podgryza hehe, ale wtedy kostka w dziubek i gryzie kostke nie mnie Dzieki za pomoc

Offline

 

#12 2011-06-28 12:37:30

 wikarola

Użytkownik

6093395
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2011-03-12
Posty: 20
Punktów :   

Re: gryzienie wszystkiego co popadnie w domu

Moj  ma 6 miesiecy i tez przed spacerem sporadycznie zachowuje sie podobnie wtedy czekam(ignoruje go) az szał minie i dopiero zakladam smycz. Obawiam sie ze dawanie czegos co lubi w tym czasie traktuje jak nagrode za złe zachowanie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl