HASZCZAKI

Syberian Husky - nasz ulubieniec


#1 2013-02-27 23:27:40

alexxx304

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-23
Posty: 20
Punktów :   

Husky Frodo "THE BEGINNING"

Witam;)
Około 7 dni temu stałem się posiadaczem małego husky.
Ma lekko ponad 7 tygodni.
Kiedy mam zacząć z nim tresurę?
Jak na razie to mój pupil Frodo umie już:
- przychodzić na zawołanie( oczywiście smakołyki zrobiły swoje)
- samochody wcale go nie interesują
- smycz też nie jest mu obca, ostatnio spróbowaliśmy też szelek i nie było odziwo problemów
- jak ma "potrzebę" staje przy schodach
- 3 ostatnie dni chodzi blisko nogi na smyczy i nie muszę go do tego zachęcać.
- jak chodzimy bez smyczy zawsze trzyma się blisko
- ja wchodzę wszędzie pierwszy on za mną
- umie wchodzić sam po schodach i z nich schodzić,
- w aucie jak wsadzę go do bagażnika bo mam kombi to pierwsze dwa razy trochę marudził na początku max 5 minut a później już spał (jedna trasa 20 km i powrót a druga  75km i powrót później )

Ogólnie jest kochany;)
Dziewczyna jest trochę zazdrosna(o inne jak zaczepiają pieska;)
Czy z czasem będzie gorzej z jego zachowaniem?
Jak nauczyć go siad, leżeć i podaj łapę i kiedy można zacząć to robić??
Teraz często wychodzi na spacer z wyrzłem weimarskim doskonale się bawią, biegają itp, niestety nauczył się od niej jeść trawę(dzią maluszek na spacerzę zwracał;( 
Co poradzicie dalej?

Offline

 

#2 2013-02-28 08:24:06

 toluca

Użytkownik

3417426
Zarejestrowany: 2010-12-19
Posty: 261
Punktów :   
WWW

Re: Husky Frodo "THE BEGINNING"

Takie małe szczeniaki zwykle trzymają się blisko właściciela, w końcu pan lub pani to taka zastępcza mama Z czasem będzie go interesowało więcej rzeczy dokoła i stanie się bardziej śmiały żeby np pobiec gdzieś dalej jak coś go zaciekawi.
Jeśli mały umie już tyle rzeczy co piszesz to nic jak tylko codziennie pielęgnować jego umiejętności żeby ich nie zapomniał w trakcie dorastania. Zwłaszcza to przychodzenie na zawołanie, to u husky bardzo cenna umiejętność

Psa najlepiej uczyć trzymając go na smyczy. Możesz zajrzeć do książek lub na strony gdzie opisują podstawowe komendy, jak nauczyć, zwykle zasady są te same. Np jeśli chcesz nauczyć psa "siad" bierzesz smakołyk i pokazujesz go psu nad głową, zachęcając psa do coraz to wyższego zadzierania głowy sprawisz, że w końcu usiądzie. Tylko nie zapominaj powiedzieć przy tym "siad" Nagradzaj psa i powtarzaj. Itd.

Co do trawy, to pies nie musi się uczyć jedzenia jej od innych, u psów to normalne. To tak jak krople żołądkowe dla ludzi. Jak pies będzie chciał sobie przeczyścić żołądek to zje trawę i zwymiotuje. I nie ma w tym nic złego

Dobra, kończę bo mi z tego wyjdzie referat zaraz

Offline

 

#3 2013-03-03 09:13:46

 haszczak

Administrator

5788206
Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 1232
Punktów :   
WWW

Re: Husky Frodo "THE BEGINNING"

Komendy takie jak siad, leżeć czy podaj łapę należy uczyć jak najszybciej...szczeniaki wszystko chłoną. Nie zapomnij o smakołyku jak zrobi to to chcesz   A nauczyć takiego malucha można bardzo łatwo i szybko:)


"Kto raz przygarnie Husky, albo nigdy nie powtórzy tego błędu, albo będzie miał ich całą gromadkę."

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl