HASZCZAKI

Syberian Husky - nasz ulubieniec


#91 2011-05-19 07:25:14

 haszczak

Administrator

5788206
Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 1232
Punktów :   
WWW

Re: CHOROBY NASZYCH PSÓW


"Kto raz przygarnie Husky, albo nigdy nie powtórzy tego błędu, albo będzie miał ich całą gromadkę."

Offline

 

#92 2011-05-20 21:55:25

COLT

Użytkownik

1812817
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-07-05
Posty: 624
Punktów :   

Re: CHOROBY NASZYCH PSÓW

Dobry krok


http://www.wilddogsteam.cba.pl

"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego" - Josh Billings

Offline

 

#93 2012-04-13 18:20:47

Tora_125

Użytkownik

15935849
Call me!
Zarejestrowany: 2012-04-13
Posty: 2
Punktów :   

Re: CHOROBY NASZYCH PSÓW

Witam! Jestem tutaj nowa i mam problem z moją Torą. Otóż psinka od wczorajszego popołudnia dziwnie się zachowuje: nie ma apetytu,a jak już coś zjada to z trudem to robi. Jedyne co jej smakuje to kurze jajka. Nie pije(wode jej podaje tylko przez spryskiwacz, bo z miski nie chce). Ma dziwne oczy, jak patrzy to strasznie je mruży, tak jakby ją słońce raziło, dodatkowo w niektórych momentach widać czerwoną błonę wychodzącą z rogówki. MA suchy nosek i czasem ciężko oddycha. Zdarza jej się też pojedyncze kasłanie. Nie mam pojęcia co to może być. Nie mogę dodzwonić się do weterynarza. Możecie mi pomóc?


Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie.

Offline

 

#94 2012-04-15 18:47:00

 haszczak

Administrator

5788206
Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 1232
Punktów :   
WWW

Re: CHOROBY NASZYCH PSÓW

Mam nadzieję, że już byłaś z nią u weta. Nie ma na co czekać kiedy pies nie pije, może się odwodnić. Napisz co z nim


"Kto raz przygarnie Husky, albo nigdy nie powtórzy tego błędu, albo będzie miał ich całą gromadkę."

Offline

 

#95 2012-04-16 16:16:14

Tora_125

Użytkownik

15935849
Call me!
Zarejestrowany: 2012-04-13
Posty: 2
Punktów :   

Re: CHOROBY NASZYCH PSÓW

Tora ma Kaszel kenelowy, u weta byłam, dał jej zastrzyk i aspiryne dożylnie, podaje jej także letnie mleko z miodem i masłem i widać poprawe.


Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie.

Offline

 

#96 2012-04-16 19:20:07

brzuska52

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-10
Posty: 2
Punktów :   

Re: CHOROBY NASZYCH PSÓW

hej, mam 10 miesiecznego pieska ma na imie blu, do 10 miesiaca karmilam go gotowanym ryzem z kurczakiem, watrobka z ryzem nie pasowala odzucil, wolowinka z ryzem bardzo dobra wedlug mojego pieska.  Ale okazalo sie ze ma 6 kilo nadwagi,(byl bardzo zarloczny) raz dziennie dawalam sucha karme, dalej gotowana wolowinke, czasami cos z panskiego stolu ale w malych ilosciach, pierwsza oznaka choroby byla narosl na uchu, przeszedl operacje.  oczywiscie antybiotyki przed i po.  w okresie miedzy jedna choroba  druga, bo oyczwiscie sa dwie.  wedlug weta, jakas choroba jelit, diagnozy nie postawil.  prosze pomuzcie, psu w tylniej pachwinie pojawila sie ciemno ruds duza plama, skora lekko pofaldowana podobne plamki zaczynaja pojawiac sie na stawach.  jest bialo szary wiec plamy sa widoczne. co to moze byc? moze ktos przechodzil to ze swoim pieskiem? smaruje mu miejsce hydrocortisonem ale nic nie pomaga, daje zinc. za 2 tyg mam sie zglosic spowrotem do weta.obecje pies niechce nic jesc tylko gotowana wolowine, nie interesuje go zadna sucha karma, ryzu z kurczakiem i wolowina tez juz nie rusza. moze popelniam blad w karmienu czy w higenie poradzcie w domu jest 7 letnie dziecko ktore kocha psa a pies kocha dziecko. zapomnialam dodac jest jeszcze kot 7 letni jeszcze sie nie pozabijali

Offline

 

#97 2012-04-17 09:24:42

 toluca

Użytkownik

3417426
Zarejestrowany: 2010-12-19
Posty: 261
Punktów :   
WWW

Re: CHOROBY NASZYCH PSÓW

Ja bym sprobowala pojsc do innego weta. Jesli jeden nie potrafi postawic diagnozy trzeba probowac u innych.

Offline

 

#98 2012-04-17 19:19:26

 haszczak

Administrator

5788206
Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 1232
Punktów :   
WWW

Re: CHOROBY NASZYCH PSÓW

Tora_125  dobrze, ze się wybrałaś do weta. Zdrówka dla suni

brzuska52, toluca ma rację. Szukaj pomocy u innego weta, trzeba szukać pomocy gdzie indziej i na jakiej podstawie stwierdził chorobę jelit?


"Kto raz przygarnie Husky, albo nigdy nie powtórzy tego błędu, albo będzie miał ich całą gromadkę."

Offline

 

#99 2012-04-19 16:45:26

brzuska52

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-10
Posty: 2
Punktów :   

Re: CHOROBY NASZYCH PSÓW

Toluca&Haszczah, dziekuje, sprobuje u innego weta. diagnoze postawil na podstawie badania odbytu. ze niby sie nie zalatwia- ale sie zalatwia normalnie.

Offline

 

#100 2012-04-19 21:38:37

 toluca

Użytkownik

3417426
Zarejestrowany: 2010-12-19
Posty: 261
Punktów :   
WWW

Re: CHOROBY NASZYCH PSÓW

Heh, mojego psa weterynarz leczył kiedyś na zapalenie płuc, a psu coś utknęło w jelitach. Niestety to był jedyny wet w okolicy i psina nam padła.
Warto wybrać się do kilku różnych i wybrać tego odpowiedniego.

Offline

 

#101 2013-03-07 10:39:15

 19marta85

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-24
Posty: 48
Punktów :   

Re: CHOROBY NASZYCH PSÓW

powiedzcie mi czy jest mozliwe ze moja luna zarazila sie przeziebieniem od siostry chlopaka, przeby duzo u nich kiedy ja jestem w pracy bo nie moze w mieszkaniu zosostac sama dodam ze za 3 tyg przeprowadzamy sie do nowego domu i bedzie musiala sie nauczyc samotnosci
ale martwie sie o nia. wogole przeprowadzilam sie do niemiec bo tu mieszka moj chlopak ktory tez bardzo pokochał Lune, zaklimatyzowala sie dosc dobrze tylko czesto robi sobie glodowki w sumie dobrze jej to zrobi bo po sterylce przytylo jej sie 6kg i musi to zrzucic ma dostep do suchej karmy ale prawie wogole jej nie je o gotowej karmie nie wpsomne czasem na mnie popatrzy jakbym ja otruc chciala powiedzcie czy mam sie nia martwic czy wszystko jest ok albo zadzownic do weta w polsce ??

Offline

 

#102 2013-03-07 21:46:36

amarok

Moderator

Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 486
Punktów :   

Re: CHOROBY NASZYCH PSÓW

19marta85 napisał:

powiedzcie mi czy jest mozliwe ze moja luna zarazila sie przeziebieniem od siostry chlopaka, przeby duzo u nich kiedy ja jestem w pracy bo nie moze w mieszkaniu zosostac sama dodam ze za 3 tyg przeprowadzamy sie do nowego domu i bedzie musiala sie nauczyc samotnosci
ale martwie sie o nia. wogole przeprowadzilam sie do niemiec bo tu mieszka moj chlopak ktory tez bardzo pokochał Lune, zaklimatyzowala sie dosc dobrze tylko czesto robi sobie glodowki w sumie dobrze jej to zrobi bo po sterylce przytylo jej sie 6kg i musi to zrzucic ma dostep do suchej karmy ale prawie wogole jej nie je o gotowej karmie nie wpsomne czasem na mnie popatrzy jakbym ja otruc chciala powiedzcie czy mam sie nia martwic czy wszystko jest ok albo zadzownic do weta w polsce ??

Jeśli ma stały dostęp do karmy to może jest przejedzona. Powinnaś  nasypać tyle ile zaleca producent. Na worku karmy na pewno pisze ile powinien dostać. Przypominam, że husky to pies rasy średniej i nie wymaga dużej ilości pożywienia ważne tylko, żeby karma była lepszego gatunku niż te marketowe. Może spróbuj dać mięso z ryżem gotowane w domu, nie z puszki i zobaczysz czy zje. My swoje karmimy gotowanym suchej też nie chciały chociaż jakiś czas jadły Acanę Sport

Offline

 

#103 2013-03-08 18:31:42

 19marta85

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-24
Posty: 48
Punktów :   

Re: CHOROBY NASZYCH PSÓW

dzieki za rade ugotuje jej trochę ryżu i kurczaka zobaczymy czy zje

Offline

 

#104 2013-04-29 18:49:44

pauluna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-03-19
Posty: 12
Punktów :   

Re: CHOROBY NASZYCH PSÓW

Witam. Mam 3-miesieczna Lunkę od 6 tygodnia jej życia.. jest to piesek z "pseudo hodowli"
Niestety.. prawie od poczatku gdy stanela na wszystkie swoje lapki zauwazylam ze trzesa sie one..
z poczatku myslalam, ze to ze strachu, zimna potem, ze jest malutka i uczy sie chodzic..
5 dni temu bylysmy na szczepieniu i zapytalam o te trzesace sie lapki.. uslyszalam, to co sama stwierdzilam..
Luna uczy sie chodzic i dobrze stawiac kroki dlatego, nie jest jeszcze w pelni rozwinieta itp itd..
Gdy skonczy 6 miesiecy mam sie udac na przeswietlenie wrazie co...

Wszystko ok.. strach mi troche minal... ale dzisiaj przezylam szok.
Oby dwie przednie lapy Luny trzesa sie ale co gorsze wyginaja i przewraca sie onie..
Skacze jak krolik (wyczytalam, ze to moze byc dysplazja) ale tylnie lapki na rzut oka sa ok
Przednie natomiast tragedia zachowuje sie jakby kulala.. nie chce chodzic co chwile sie kladzie
wygina je strasznie i wyglada to jak jakas deformacja jak uda mi sie to zrobie zdj gdy siedzi

Co mam robic? pojde z nia na przeswietlenie najszybciej jak sie da bo moze ze wzgledu na jej mlody wiek da sie cos zrobic?
ale co potem.. skad pieniadze na nie daj Boze operacje..
ktos mial u swojego psiaka taka przypadlosc? co robic? prosze o pomoc

Offline

 

#105 2013-04-30 09:12:44

 toluca

Użytkownik

3417426
Zarejestrowany: 2010-12-19
Posty: 261
Punktów :   
WWW

Re: CHOROBY NASZYCH PSÓW

Ja bym poszla do innego weterynarza. Czasem dobrze odwiedzic kilku, bo jeden powie Ci ze to nic takiego, a drugi byc moze prawidlowo zdiagnozuje.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl