HASZCZAKI

Syberian Husky - nasz ulubieniec

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2008-07-15 11:20:12

Rashi

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-07
Posty: 215
Punktów :   

PSEUDOHODOWLE

Moj tez bez papierow, ale coz tylko z powodu glupoty mojego brata.
Nie mam nic do psiakow bez rodowodu-to nie ich wina.
Winie tylko osoby je rozmnazajace i masowo kupujace bez zadnego przemyslenia ( po czym wiekszosc laduje w schroniskach)
Ludzkie jest bladzenie, wiec po prost na przyszlosc pamietaj ze albo z rodowodem albo ze schroniska, nie mozemy nakrecac hodowli bez papierow bo coraz wiecej bedzie ich w schroniskach i coraz bardziej beda odbiegaly od.....hmn....wygladu SH. Teraz juz za 100zl mozna kupic szczeniaka z pseudohodowli- nastawionej tylko na zysk, gdzie suki kryte sa co cieczke ....

Ostatnio edytowany przez Rashi (2008-07-16 11:55:14)

Offline

 

#2 2008-07-15 11:54:30

AE

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-09
Posty: 181
Punktów :   

Re: PSEUDOHODOWLE

Rashi napisał:

Nie mam nic do psiakow bez rodowodu-to nie ich wina.

dobrze ze powiedzialas to dosc wyraznie, bo inaczej pewne "roczniki" odebrałyby to jako atak na ich nieskazitelną osobowość :-)

a ja, mimo iż w mojej brygadzie jest jedna bezpapierowa suka (teoretycznie) mam sporo przeciw psom nierodowodowym, ale to osobny temat, osobna dyskusja, a w zasadzie temat rzeka którego nie mam ochoty przerabiać ...

klilka spraw jest pewne:
psy w schroniskach - wina człowieka
rozmnażanie psów na lewo - wina człowieka
rozmnożenie i sprzedaż psa wyłącznie dla zysku - wina człowieka
kupno psa "na lewo" - wina człowieka

kto kogo napędza? kupujący sprzedającego czy odwrotnie ?

i nie mówcie mi proszę jak to u Was zakup haszczaka był przemyślonym i od wielu lat planowanym zabiegiem popartym czytaniem pieknych opowiesci Londona i wielu innych ksiązkowych i internetowych pozycji traktujących o psach północy ...  od tego juz sie na wymioty zbiera ...

Offline

 

#3 2008-07-16 11:54:00

Rashi

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-07
Posty: 215
Punktów :   

Re: PSEUDOHODOWLE

i nie mówcie mi proszę jak to u Was zakup haszczaka był przemyślonym i od wielu lat planowanym zabiegiem popartym czytaniem pieknych opowiesci Londona i wielu innych ksiązkowych i internetowych pozycji traktujących o psach północy ...  od tego juz sie na wymioty zbiera ...

ja zawsze chcialam miec jakiegos wyzla, akite czy....ehhh...u mnie nigdy pies nie wchodzil w gre wiec nawet nad tym nie myslalam....
A co do planow.....to ja tylko marze i planuje by kiedys byc wlascicielka Hokkaido ....ale to dosyc odlegle...no co? fajne jest marzyc i planowac

Offline

 

#4 2008-07-16 17:45:42

COLT

Użytkownik

1812817
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-07-05
Posty: 624
Punktów :   

Re: PSEUDOHODOWLE

''Ludzkie jest bladzenie, wiec po prost na przyszlosc pamietaj ze albo z rodowodem albo ze schroniska, nie mozemy nakrecac hodowli bez papierow bo coraz wiecej bedzie ich w schroniskach i coraz bardziej beda odbiegaly od.....hmn....wygladu SH. Teraz juz za 100zl mozna kupic szczeniaka z pseudohodowli- nastawionej tylko na zysk, gdzie suki kryte sa co cieczke ...."
Chciałam dodać ze Colt nie jest z zadnej PSEUDO hodowli!!!!!!!! jest od znajomego, który ma jedna sukę Husky i nie widze zadnycn odbiegów od wygladu i zachowania SH a przypadki sie zdazaja lepiej chyba że je sprzedał niż jezeli miałby je oddac do schroniska albo trzymac i np nie radzic sobie. teraz ma zamiar wysterylizowac suke bo nie chce miec wiecej szczęniat, a warunki psiaki miałay naprawde dobre zadbane wykarmione


http://www.wilddogsteam.cba.pl

"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego" - Josh Billings

Offline

 

#5 2008-07-16 17:57:08

COLT

Użytkownik

1812817
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-07-05
Posty: 624
Punktów :   

Re: PSEUDOHODOWLE

AE napisał:

Rashi napisał:

Nie mam nic do psiakow bez rodowodu-to nie ich wina.

a ja, mimo iż w mojej brygadzie jest jedna bezpapierowa suka (teoretycznie) mam sporo przeciw psom nierodowodowym, ale to osobny temat, osobna dyskusja, a w zasadzie temat rzeka którego nie mam ochoty przerabiać ...

wiedziałam ze ktoś sie taki zjawi... no to w takim razie mój pies nie jest psem husky bo nie ma papierka, nie mam zamiaru latac po wystawach i nie mam zamiaru zakładac hodowli to nie chciałam psa z rodowodem a rodowód nie zawsze daje pewnosc. Pewien znajomy miała husky rodowodowe po niewiadomo jakich championach, i po pół roku szczenieta nagle zaczeły tacic wzrok i co okazłało sie że to wada genetyczna i papirek nie pomógł... dlatego prosze AE troche tolerancji skoro sam masz bez papierka psa, a kundle co tez nie maja papierków a sa kochane i wierne itp...i napisałes ze psy z papierkiem poczuły by sie urazone czy cos takiego  a powiem Ci ze teraz psy bez papierków czuja sie urazone ake ja nie bede pisała ze mam spopro przeciw psom z rodowodem bo po co. i Ty zawsze taki mądry jestes i wszystko wiesz najlepiej ?


http://www.wilddogsteam.cba.pl

"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego" - Josh Billings

Offline

 

#6 2008-07-17 10:26:04

Rashi

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-07
Posty: 215
Punktów :   

Re: PSEUDOHODOWLE

COLT....dorośnij.....i pomysl.....

jest od znajomego, który ma jedna sukę Husky i nie widze zadnycn odbiegów od wygladu i zachowania SH a przypadki sie zdazaja

I te przypadki siedza teraz w schroniskach ....i te przypadki nie maja pojecia co to zaprzeg...co to szelki.....
i te przypadki umieraja pod samochodami.....i te przypadki......
Przypadkowo znajomy rozmnozyl suke husky z psem husky...hmn.....zdarzaja sie przypadki ( a nie powinny) ze suka zwieje i wroci ze szczeniakami niewiadomego pochodzenia....
Rodowod-jezeli mowimy o dobrej hodowli gdzie rodzice sa przebadani daje mniejsze prawdopodobienstwo zajsca chorob takich jak dysplazja, chorob oczu. Celem dobrej hodowli jest minimalizowanie wad i redukcja chorob, dlatego takich psow sie nie rozmnaza i maja w owym bezuzytecznym papierku napis "niehodowlany".

ie mam zamiaru latac po wystawach i nie mam zamiaru zakładac hodowli to nie chciałam psa z rodowodem a rodowód nie zawsze daje pewnosc

To nie lepiej byloby dac nowy dom jakiemys SH ze schroniska? Wierz mi ....teraz to nawet 4-5 miesieczny sie trafiaja, najczesciej w wakacje...zajrzyj kiedys na strone  www.bezdomneszpice.pl a zobaczysz o co mi chodzi....o nowe psy z dnia na dzien ktore siedza w schronach po pare lat nawet! tak SH! Nieodbiegajace od wzorca jak Twoj!
Jest cos takiego jak to, ze czesto wlasciciele podpisuja umowe z hodowca, ze wrazie jakis klopotow, zaniedban hodowca odbiera szczeniaka/psa...a w pseudohodowlach (czy. hodowli psow bez papierka) jezeli ktos sie psem znudzi albo go odsprzedaje na allegro albo wywala do schronu....nie zauwazyles ze teraz husky moze miec KAZDY ? Od mojej znajomej dziadek sobie kupil, ma wielgasna kolczatke -bo ciagnie.....(spaceru naokolo domu tylko nie musze chyba dodawac...)

I prosze nie wierz juz w szczeniaki bez rodowodu po rodowodowych rodzicach! Jezeli rodzice mieliby rodowod to dlaczego nie maja szczeniakow z rodowodem? mieliby za szczeniaka 4 razy wiecej kasy......a bez przesady...wystarcza 3 wystawy z ocena bardzo dobra( ktora otrzymuja prawie wszystkie na przemian z doskonala)...... Wiec albo ktores z nich nie ma rodowodu, albo ma i w papierku wpisany "niehodowlany".....
To temat rzeka, moze rzeczywiscie adin powinien z tego zrobic osobny temat.....
Jedna dziewczyna z forum stake-out przygotowala taki krotki filmik....moze cos Ci uswiadomi 
http://pl.youtube.com/watch?v=7G_TLDaQgxE

Offline

 

#7 2008-07-17 11:08:27

ares-ka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-15
Posty: 56
Punktów :   

Re: PSEUDOHODOWLE

Witaj.

     To nie o to chodzi, że ktoś dyskryminuje psy bez papierów, czy dobrych właścicieli psów bez papierów. Dyskryminuje się tych którzy rozmnażają psy bez papierów. Takich psów jest za dużo, i to one zasilają schrony.  I to nie wina psów, ale tych którzy je rozmnażają dla kasy. Ile szczeniąt jest na targowiskach, allegro itp.  Nie trzeba mówić. Ile z nich znajdzie dobre domy? Ile trafi na bruk? Do schronu? Ile dostanie kulkę w łeb? Nad iloma będą się pastwić właściciele, bo nie są takie jak inne psy? Dlaczego? Bo każdego stać na psa za  2-3 stówy, a „hodowca” nie wysili się by wyjaśnić nabywcy jaki jest husky i czego się po nim spodziewać. Afera ze spalonym szczeniakiem husky – czyj był,  skąd się wziął? Podejrzewam że nie z hodowli papierowej...zginął w męczarniach- kto się do tego przyczynił prócz sprawców?
    Wiadomo, mogą zdarzyć się wpadki i ktoś ma szczeniaki choć wcale nie chce na nich zarobić, ale to bardzo rzadko się zdarza...

    Taki przykład z przed tygodnia z mojej mieściny. 14-letnia kupiła dziewczyna  sobie 3 –miesięcznego szczeniaka husky. Po trzech tygodniach posiadania psa obowiązki ją przerosły i stwierdziła że już nie chce psa. Rodzice też nie mieli zamiaru zajmować się psiakiem. W efekcie 4-miesięczny husky wylądował na wsi u ciotki na łańcuchu. Dokoła łażą  kury i inna gadzina. Jaka jego przyszłość: za 2 miesiące psiak podrośnie i zacznie dusić kury które wejdą w zasięg łańcucha, więc będzie bity, żeby go oduczyć. To nie pomoże, a więc wywali się psa do lasu, lub każe zastrzelić leśniczemu. Kto będzie winny tej sytuacji? Chyba nie „hodowca” ? Wszak on "hoduje" bo ma zbyt. Nabywca chyba też nie...skąd miał wiedzieć że tak będzie? To chyba pies:(

    Psa już na szczęście tam nie ma. Niewiele brakowało a wylądowałby u mnie na tymczasie. Póki co zabrał go jakiś chłopak do domu z ogrodem i ma zapewnić mu dobre warunki. Mam nadzieję że po jakimś czasie też nie znudzi się psem........

   I żeby nie było, też mam psa niby rasowego, ale bez papierów. Mam takiego dlatego, że komuś się już znudził......

Offline

 

#8 2008-07-17 16:55:45

minimini

Użytkownik

4415291
Zarejestrowany: 2008-04-28
Posty: 295
Punktów :   

Re: PSEUDOHODOWLE

Cóz dyskusji na ten temat było mase na róznych forach więc faktycznie nie ma co rozkręcać bezdyskusyjne jest jedno ze rodowód to przedłużenie czystości rasy,a o to chyba  chodzi,a czy ktos "lata" po wystawach czy nie to sprawa indywidualna

Offline

 

#9 2008-07-17 17:06:52

COLT

Użytkownik

1812817
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-07-05
Posty: 624
Punktów :   

Re: PSEUDOHODOWLE

dziekuje wszystkim to bardzo miłe co piszecie naprawde mi teraz jest miło i przyjemnie...
chyba zrezygnuje z tego forum, a mojego psa co mam zastrzelic i kupic rodowodowego ?
i dykryminujcie tych co sprzedaja psy na allegro do nich piszcie a nie do mnie bo ja nie jestem pseudo hodowcom i co ja poadze ze ludzie sa kretynami i biora psa na wyglad jak nie maja warunków i domowych i psychicznych
a znajomemu sie urodziły szczeniaki to co miałam mu powiedziec weź je utop, zastrzel, uśpij  a nie sprezdawaj bez rodowodu? to była nagła decyzja, wczesniej miałam innego psa kundla żył 10 lat
jest mi teraz smutno i przykro ze taka na mnie nagonka i rózne słowa typu dorośnij itp


http://www.wilddogsteam.cba.pl

"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego" - Josh Billings

Offline

 

#10 2008-07-17 18:05:23

Rashi

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-07
Posty: 215
Punktów :   

Re: PSEUDOHODOWLE

COLT ale w tym wszystkim nie o to chodzi by Tobie bylo przykro i bys sobie wyrzuty robil czy cos w tym stylu....Po prsotu chcemy Ci uswiadomic byc nastepnym razem jak bedziesz bral psiaka ( domniema, ze kazdy wlasciciel Sh planuje nastepnego ) wzial albo z rodowodem albo ze schroniska a nie NASILAL POPYT na psy z pseudohodowli. JEZELI PSEUDOHODOWCY NIE BEDA MIELI KOMU SPRZEDAWAC TO SKONCZA MASOWO PRODUKOWAC...i nie bedzie walajacych sie SH po ulicach, lasach.....
Przeciez tez zaznaczylam ze mam psa z PSEUDOHODOWLI (tez niby od pozadnych ludzi,ale co z tego ze kazali mojemu bratu karmic Royalem, skoro oddali pozostale szczeniaki jakims staruszkom albo komus na wies do budy...) Ale juz wiem ze nasilanie tej masowej produkcji to "zbrodnia" bo skazuje suki na coraz wiecej rozrodow.
Teraz ludzie kupuja SH i juz przy pierwsdzej cieczce chca ja kryc by sie zwrocila kasa....nie pytajcie ile Rash mial propozycji.....nawet wlasciciele malamutow chcieli.....

Offline

 

#11 2008-07-17 21:40:02

COLT

Użytkownik

1812817
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-07-05
Posty: 624
Punktów :   

Re: PSEUDOHODOWLE

AE: Nie mam zamiaru Cie w nic wciagac i nie chodzi mi o same ochy i achy tylko czasem coś miłego a nie wiecznie krytyka, przecież jestes człowiekiem i też potrzebujesz napewno czasem jakiegoś miłego słowa (bo to normalne )

RASHI:dziękuje już mi trochę przeszło pogadałam z kim trzeba, dowiedziałam sie że moja kolezanka swojego berneńczyka (z rodowodem) kupiła od hodowcy który prócz berneńczyków hoduje goldeny, beagle i cos tam jeszcze i co mysleć o takim hodowcy? ona powiedziłą że teraz jakby miała wybór to by nie brała od niego. Mnie na początku przeraziły ceny u hodowców ze takie drogiea sa te psy ale ok przyznaje mój bład ale tez trzeba mi wybaczyc gdyz to jest mój pierwszy pies rasowy i o którego naprawde dbam i wychowuje od szczeniaka bo poprzedni był kundlem. i mam zamiar wykastrowac COLTA żeby zapobiec tez miedzy innymi dalszym takim rozrodom ale nie wiem co otym myslec każdy coś innego mówi. A co do drugiego to planuje ale tym razem z hodowli


http://www.wilddogsteam.cba.pl

"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego" - Josh Billings

Offline

 

#12 2008-07-17 23:12:00

 haszczak

Administrator

5788206
Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 1232
Punktów :   
WWW

Re: PSEUDOHODOWLE

I znowu ten sam temat? Nie szczycę się tym, że mam psy z tzw. pseudohodowli - mój błąd (nie wiedzieliśmy wówczas, że tyle tych psów jest w schroniskach a na rodowodowe nie było nas stać). Rashi masz jakieś ale do Colta, że wziął szczeniaka z "pseudohodowli"? Wziął bo już były i szczerze mówiąc może jednego z nich uratował od "łańcucha", Ty też wzięłaś psa bo brat nie chciał. Uświadomienie kogokolwiek - OK ale nie polega to chyba na tym aby pisać o tym w takiej formie jak robią to poniektórzy, obrażając innych...


"Kto raz przygarnie Husky, albo nigdy nie powtórzy tego błędu, albo będzie miał ich całą gromadkę."

Offline

 

#13 2008-07-18 10:44:31

minimini

Użytkownik

4415291
Zarejestrowany: 2008-04-28
Posty: 295
Punktów :   

Re: PSEUDOHODOWLE

Rashi wyraziła swoje zdanie i jako włascicielka psa bez rodowodu potrafi trzeźwo ocenic sytuacje wbrew powszechnemu powiedzeniu "każda myszka swój ogonek chwali": i duże brawa i uznanie dla niej za to


Colt zycie nie bajka nie wymagaj by każdy głaskał Cię po główce

Ostatnio edytowany przez minimini (2008-07-18 10:53:49)

Offline

 

#14 2008-07-18 12:31:15

COLT

Użytkownik

1812817
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-07-05
Posty: 624
Punktów :   

Re: PSEUDOHODOWLE

minimini napisał:

Colt zycie nie bajka nie wymagaj by każdy głaskał Cię po główce

a czy ja wymagam tego od kogos ??

ja podobnie sie zachwałam jak haszczak tez nie byłam uświadomiona i wogóle nie wiedziałam ze jest ich tyle w schroniskach teraz wiem i napewno drugi raz takiego błędu nie popełnie


http://www.wilddogsteam.cba.pl

"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego" - Josh Billings

Offline

 

#15 2008-07-18 13:42:07

Rashi

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-07
Posty: 215
Punktów :   

Re: PSEUDOHODOWLE

Rashi masz jakieś ale do Colta, że wziął szczeniaka z "pseudohodowli"? Wziął bo już były i szczerze mówiąc może jednego z nich uratował od "łańcucha", .

Nie mam zadnego ALE !!!!O czym Ty wogole do mnie mowisz?
Pisalam -ok,wzieła SH z pseudohodowli-ok, ale niech na przyszlosc nie robi tego samego bledu,dlaczego?wytlumaczylam

Ty też wzięłaś psa bo brat nie chciał

????? Jak juz chcesz sie doinformowac:D...to nieraz to chyba pisalam - moj brat wzial psa z pseudohodowli(zwal jak zwal) a ja o tym pojecia nie mialam ( wogole to jak juz mialabym wtedy miec psa to wolalam jakiegos z ktorym mniej zapylania jest...) ale jak juz wzial to trudno, poszlam do pracy ( bo brat przeczytal ze to ekonomiczne psy i malo jedza, wiec myslal ze prawie nic wiec nie mial zadnej kasy na zarcie). Na poczatku nie zdawalam sobie az takiej sprawy ze przez taka glupote napedza sie popyt na pseudohodowlane haszczaki, ktore nie dosc ze narazone sa na choroby to jeszcze wiekszosc z nich trafia do schronisk albo pod samochod.....

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl