HASZCZAKI

Syberian Husky - nasz ulubieniec

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2009-06-22 19:34:54

Diego96

Użytkownik

status Brak
6752302
Call me!
Skąd: Internet
Zarejestrowany: 2009-06-13
Posty: 15
Punktów :   
WWW

Gryzienie drzwi w domu .

Witam, ostatnio mój piesek zaczął obgryzać drzwi.
Weteryniarz mówi, że ma on ok. 3 lata, ale czy 3 letni piesek może tak sie zachowywać ?
Mam też problem czym zabezpieczyć drzwi jeśli się da, przed gryzieniem ?

Ostatnio edytowany przez Diego96 (2009-06-22 19:35:20)


"Bo miłość jest tylko w rodzinie..."
                                Diego96

Offline

 

#2 2009-06-22 22:02:13

 haszczak

Administrator

5788206
Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 1232
Punktów :   
WWW

Re: Gryzienie drzwi w domu .

Najprostsza metoda to posypanie pieprzem ale z drzwi pewnie się obsypie. Są preparaty, którymi spryskuje się powierzchnie i pies ich nie tknie. Popytaj u weta albo w zoologicznym


"Kto raz przygarnie Husky, albo nigdy nie powtórzy tego błędu, albo będzie miał ich całą gromadkę."

Offline

 

#3 2009-06-23 01:50:17

amarok

Moderator

Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 486
Punktów :   

Re: Gryzienie drzwi w domu .

My też mamy poobgryzane drzwi Yuka je łapie zębami i otwiera myślę więc o wycięciu kwadrata w dolnej części  ,żeby sobie przez niego wychodziła.
  Co do wieku psa to haszczaki są wiecznymi dziećmi zawsze zachowują się jak szczeniaki

Offline

 

#4 2009-06-25 11:42:04

karolinka199002

Użytkownik

7785456
Zarejestrowany: 2009-01-14
Posty: 69
Punktów :   

Re: Gryzienie drzwi w domu .

Kurcze... My w drzwiach mamy już dziurę wielkości dwóch głów naszego psa... I trzeba wymienić...

Offline

 

#5 2009-06-25 12:41:12

amarok

Moderator

Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 486
Punktów :   

Re: Gryzienie drzwi w domu .

I po co żeby nowe pogryzł ?

Offline

 

#6 2009-06-27 10:44:31

karolinka199002

Użytkownik

7785456
Zarejestrowany: 2009-01-14
Posty: 69
Punktów :   

Re: Gryzienie drzwi w domu .

no wiesz, jakby nie patrzec racja... no ale jak to wygląda...  coś się wymyśli żeby przestał gryźc;)

Offline

 

#7 2009-06-27 20:58:37

Zajra

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-06-27
Posty: 18
Punktów :   

Re: Gryzienie drzwi w domu .

moja sunia drzwi nie gryzie ale lozko uwielbia,no i buty a przedewszystkim to moje rece sa jej ulubiona zabawka,ale jak ja tego oduczyc??

Offline

 

#8 2009-07-27 12:16:54

Achaja

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-16
Posty: 35
Punktów :   

Re: Gryzienie drzwi w domu .

No...ja miałam ten sam problem z Achają, pogryzła 2 pary drzwi i trzeba było wymienić, nowe obiliśmy blachą...i...dała sobie spokoj - oczywiście nie od razu ale od roku jest spokoj.


mały hasior wieeeelki kłopot, duży Hasior więęęększy kłopot

Offline

 

#9 2009-07-27 23:56:29

kostka

Użytkownik

Skąd: gdańsk
Zarejestrowany: 2009-01-13
Posty: 63

Re: Gryzienie drzwi w domu .

nasz Rokisław boi sie ruszac np suszarki do ubrań<boi sie żeby na niego nie spadla   .....więc jak miałam problem 'drzwiowy'  po prostu stawiałam ją przy tych drzwiach wychodzac z domu....  inna moja metoda  to obsypywanie  miejsc zagrożonych pieprzem dookoła.. pozatym zostawiam mu jakies zabawki np piłke tenisową,butelke plastikową w czyms smacznym w srodku albo wielką kosc.....żeby mial zajęcie...

Ostatnio edytowany przez kostka (2009-07-27 23:57:25)


pies...niemal jak człowiek ..
bywa i tak że pies ma więcej serca w sobie niż któryś tam z nas...

Offline

 

#10 2009-07-28 00:18:30

kostka

Użytkownik

Skąd: gdańsk
Zarejestrowany: 2009-01-13
Posty: 63

Re: Gryzienie drzwi w domu .

Zajra napisał:

moja sunia drzwi nie gryzie ale lozko uwielbia,no i buty a przedewszystkim to moje rece sa jej ulubiona zabawka,ale jak ja tego oduczyc??

moge powiedziec jedno napewno   tak jak mi radzili nasi forumowicze.... piesunek musi czuc kto rządzi w domku....to działa!!   wiem że hasiorki są słodkie i najchętniej by się je rozpieszczało  ale niestety  to bardzo inteligentna cwaniakowata rasa...
musimy byc konsekwentni....
czy pies zachowuje sie tak jak jestescie w domu??
moja 7-latka ma na Rokiego duzy wpływ-np bawiąc się z nim miała na szyi dobrej jakosci gwizdek...gdy podczas zabawy z czymś przeginał  głosno gwizdała---<pies ma dobry,wrazliwy słuch...ten hałas mu sie niepodobał  wiec zrezygnował z tego złego zachowania>   to mozesz zastosowac przy nadgryzaniu rąk
gwizdek nie jest konieczny  moze byc to nawet twój głos ale stanowczy!!  nie wolno!! nie!! itp
....ja gdy mój głos nie skutkował  po prostu go 'GLEBIŁAM'  jest to dla psa poniżające  w tym momencie czuje kto rządzi napewno!
pozatym przed wyjsciem z domu  wychodze jeszcze z psem,staram sie zeby sie wyzył<wybawił z psami.biegam z nim  lub najczesciej spuszczam>  wtedy mam wiekszą pewnosc ze nic nie zbroi bo bedzie zmęczony i usnie..

Ostatnio edytowany przez kostka (2009-07-28 00:19:24)


pies...niemal jak człowiek ..
bywa i tak że pies ma więcej serca w sobie niż któryś tam z nas...

Offline

 

#11 2010-06-18 14:04:57

 morus

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-18
Posty: 21
Punktów :   

Re: Gryzienie drzwi w domu .

kostka napisał:

Zajra napisał:

moja sunia drzwi nie gryzie ale lozko uwielbia,no i buty a przedewszystkim to moje rece sa jej ulubiona zabawka,ale jak ja tego oduczyc??

....ja gdy mój głos nie skutkował  po prostu go 'GLEBIŁAM'  jest to dla psa poniżające  w tym momencie czuje kto rządzi napewno!

No ja nie wiem czy to skuteczna metoda wychowawcza. Może i faktycznie pies jest poniżony, ale ponadto efekt jest taki (z własnego ogródka)
- pies jako że należy do "głuchej" czasem na komendy rasy głuchnie jeszcze bardziej
- przywołany pies nie podejdzie na odległość krótszą niż wyciągnięta dłoń
- przy wyciąganiu reki do psa kuli sie - ok, jako własciciel mogę sobie mysleć że nie zaatakuje ze strachu, ale niedajboże ktos wykona do psa niebezpieczny ruch - atak murowany.
- spuszczony pies przestaje wracać na komende

Kiedy dostałam psa ta metoda również wydawała mi sie własciwa, sprawdzona i wspaniała. A teraz oswajam swojego psa na nowo z tej głupoty.

Gwizdek dobry pomysł
Pies gryzie ręce? Nie machać nimi bardziej by je zabrać, bo go to prowokuje do dalszej zabawy, a powiedzieć poprostu "nie" i żeby nikt nie miał wyrzutów sumienia można zakończyć "siad" siada, dobry piesek i zaczynamy zajmowac sie czymś bardziej pożądanym.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl