HASZCZAKI

Syberian Husky - nasz ulubieniec


#1 2008-06-21 13:37:31

minimini

Użytkownik

4415291
Zarejestrowany: 2008-04-28
Posty: 295
Punktów :   

Mały prowodyr !

Ponieważ duża część z Was nie ograniczyła sie do posiadania jednego Haszczaka to spytam czy normalne jest ze spokojny do tej pory psies zaczyna we wszystkim nasladowac małego?
Mój King moja oaza spokoju zaczał we wszystkim "idotycznych" pomysłach nasladować  młodszego.
Ma w tym wszystkim, wiecej pokory,bardzo przezywa jak cos zrobi aż żal go karcić, tym niemniej przyłapałam go jak wspólnie z małym obrabiali moja sofę
Do tej pory nie wiedziałam co to zniszczenia
Dodam że mały jest wybiegany ,dotrzymuje ktoku dużmu we wszystkich paro godzinnych spacerach,ale przychodzą mu do głowy rózne dziwne pomysły.
Ostatno wspiał się na drewniane ogrodzenie,zaplątał w sztachetki i gdyby nie interwencja sasiada mógł sie udusić! King chciał mu pomóc i zaczął zebami odrywac te sztachety ale nie miał na tyle siły ,więc odrywał i wył i dzieki temu sąsiad zauwazył że cos się dzieje nie tak i wyswobodził małego.
Jak reagowac w takich sytuacjach? Karcenie myslę,że na nie wiele tu zdaje gdyz po fakcie nie mam pewności czy One wiedza o co chodzi

Offline

 

#2 2008-06-21 16:07:27

ares-ka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-15
Posty: 56
Punktów :   

Re: Mały prowodyr !

No, niestety, psy się od siebie szybko uczą, zwłaszcza tych "złych" rzeczy - "dobrych" raczej nie..... Też to przeżywamy z siostrą gdy nasze psiaki przez kilka dni muszą mieszkać razem.....

  A jak czytam Twoje zmagania z małym, od razu mam przed oczami moją siostrę. Szukała odpowiedniego dla siebie psa chyba przez rok, jeździła po wystawach, rozmawiała z hodowcami itp. Psiak miał być stateczny, spokojny, usłuchany, idealny dla dziecka..... no i w efekcie ma diabła wcielonego Gdy spotyka się z innymi właścicielami rasy flat coated retriver, to okazuje się że żaden nie ma takiego ADHD, ani żaden nie jest tak potrzepany jak jej. Czasami aż nie mogą uwierzyć że taki może być flat....

  Ale i tak dobrze, że u Ciebie tylko jeden ma "genialne" pomysły:)

  Mały Ci się udał...

Offline

 

#3 2008-06-22 12:33:35

minimini

Użytkownik

4415291
Zarejestrowany: 2008-04-28
Posty: 295
Punktów :   

Re: Mały prowodyr !

ares-ka napisał:

A jak czytam Twoje zmagania z małym, od razu mam przed oczami moją siostrę. Szukała odpowiedniego dla siebie psa ..... no i w efekcie ma diabła wcielonego Gdy spotyka się z innymi właścicielami rasy flat coated retriver, to okazuje się że żaden nie ma takiego ADHD, ani żaden nie jest tak potrzepany jak jej.

Może Ci inni się nie przyznają Każdy zgrywa idealnego coś w stylu Jaki Pan taki Pies

ares-ka napisał:

Mały Ci się udał...

Tia dziś wzmacniamy ogrodzenie po raz 3-ci 
Bo wczoraj próbował się prześlizgnąć !

Offline

 

#4 2008-06-22 13:34:32

Syber

Użytkownik

12951774
Skąd: Podlasie
Zarejestrowany: 2008-06-20
Posty: 36
Punktów :   

Re: Mały prowodyr !

psiak mający towarzystwo ( w postaci II psa) urozmaica sobie wolny czas i tak ma być a to, że sie wygłupia to chyba normalne, mój tez niby spokojny, a tak naprawdę ... czasami potrafi wyskoczyć po budzie z 2 m kojca, porwać piłkę ( siatkowa), biegać pół godziny najszybciej jak może bez celu az się zmęczy. chyba wszystko jest u Was ok, ale trzeba uważać, bo psy mają różne pomysły
pozdrawiam

Offline

 

#5 2008-06-22 14:17:46

minimini

Użytkownik

4415291
Zarejestrowany: 2008-04-28
Posty: 295
Punktów :   

Re: Mały prowodyr !

jak poniżej

Ostatnio edytowany przez minimini (2008-06-22 14:19:41)

Offline

 

#6 2008-06-22 14:18:57

minimini

Użytkownik

4415291
Zarejestrowany: 2008-04-28
Posty: 295
Punktów :   

Re: Mały prowodyr !

minimini napisał:

Syber napisał:

psiak mający towarzystwo ( w postaci II psa) urozmaica sobie wolny czas i tak ma być a to, że sie wygłupia to chyba normalne

To jest wg Ciebie normalne ??
http://img57.imageshack.us/img57/2200/sofa3ln6.jpg

Dlatego moje pytanie było jak zareagować po takim fakcie aby nie skrzywić psychiki psa i jednocześnie by przyniosło efekt?

Offline

 

#7 2008-06-22 21:10:25

AE

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-09
Posty: 181
Punktów :   

Re: Mały prowodyr !

cóż, pewne rzeczy są wkalkulowane w koszta ...

A tak jak pisalem juz kiedys w innym temacie istnieje wysokie ryzyko ze starszy po prostu sie uwsteczni do poziomu mlodego. I tez nie jest to coś nadzwyczajnego tylko dosyc czeste zagrozenie w momencie wprowadzania towarzysza szczeniaka do niedojrzałego psa. Masz teraz w domu dwa szczeniaki i tyle.

Offline

 

#8 2008-06-22 21:27:15

 haszczak

Administrator

5788206
Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 1232
Punktów :   
WWW

Re: Mały prowodyr !

U nas takie szkody wyrządzała młodsza ale widzę, że zainteresowanie sprzętami domowymi powoli jej przechodzi


"Kto raz przygarnie Husky, albo nigdy nie powtórzy tego błędu, albo będzie miał ich całą gromadkę."

Offline

 

#9 2008-06-22 22:59:27

Syber

Użytkownik

12951774
Skąd: Podlasie
Zarejestrowany: 2008-06-20
Posty: 36
Punktów :   

Re: Mały prowodyr !

a no to niezbyt normalne... ale niema sytuacji bez wyjścia. Można w zoologicznym sklepie nabyć środek odstraszający psy ( pies niepodchodzi na jakąś odległość) no ale kanapa wygląda na "troszkę" zdewastowaną 0_o . Ja na szczęście mam tylko 1 psa i to na dworze
niewiem co powiedzieć

Offline

 

#10 2008-06-24 03:02:02

amarok

Moderator

Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 486
Punktów :   

Re: Mały prowodyr !

Nasza młodsza robiła różne cuda . Pamiętam jak poobgryzała mi buty które kupiłem trzy dni wcześniej pózniej było łóżko itd.  Polecam książkę  Jan Fennell "Zapomniany Język Psów". Sam dopiero wczoraj zaczełem ją czytać  ale już jestem pod wrażeniem.  Myślę że po przeczytaniu łatwiej Ci będzie zrozumieć dlaczego to zrobił 

Offline

 

#11 2008-06-24 09:57:26

minimini

Użytkownik

4415291
Zarejestrowany: 2008-04-28
Posty: 295
Punktów :   

Re: Mały prowodyr !

Syber napisał:

a no to niezbyt normalne... ale niema sytuacji bez wyjścia. Można w zoologicznym sklepie nabyć środek odstraszający psy ( pies niepodchodzi na jakąś odległość)

Już zużyłam 3 butle tego srodka

haszczak napisał:

U nas takie szkody wyrządzała młodsza ale widzę, że zainteresowanie sprzętami domowymi powoli jej przechodzi

Po jakim czasie? Bo Ty trzymasz je w mieszkaniu o ile pamietam tak?

amarok napisał:

Polecam książkę  Jan Fennell "Zapomniany Język Psów". Sam dopiero wczoraj zaczełem ją czytać  ale już jestem pod wrażeniem.  Myślę że po przeczytaniu łatwiej Ci będzie zrozumieć dlaczego to zrobił 

Czytałam ta ksiażekę,tez byłam pod wrażeniem niektóre rzeczy nawet wprowadziłam u mnie w rodzinie, ale ostatnio znajoma powiedziała mi że w kwestii szpiców to nie bardzo ta ksiazka

Kwestia skakania jest tam dobrze opisana i to mi sie udało zrobic i u Kinga bo skakał poczatkowo
Kwetia karmienia-regóła 5minut o ile pamietam,tez była wg mnie sensowna,odniosła efekt u mnie
Reszta to średnio, SH to psy stadne ,a ta ksiazka raczej nie odnosi sie do tej rasy po kontem stada,dlatego trzeba ostrożnie

Ostatnio edytowany przez minimini (2008-06-24 10:00:29)

Offline

 

#12 2008-06-24 12:44:38

 haszczak

Administrator

5788206
Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 1232
Punktów :   
WWW

Re: Mały prowodyr !

Młodsza ma 7 miesięcy i teraz jakby troszke spoważniała w kwestii demolek, natomiast Mona nigdy nic nie zdemolowała 


"Kto raz przygarnie Husky, albo nigdy nie powtórzy tego błędu, albo będzie miał ich całą gromadkę."

Offline

 

#13 2009-08-24 22:52:46

kostka

Użytkownik

Skąd: gdańsk
Zarejestrowany: 2009-01-13
Posty: 63

Re: Mały prowodyr !

JEZU  a mi doradzaliscie żebym mojemu ROKIEMU kupiła drugiego towarzysza..

no zrobię to ale dopiero jak bede miec dom z ogrodem spooryym :>


pies...niemal jak człowiek ..
bywa i tak że pies ma więcej serca w sobie niż któryś tam z nas...

Offline

 

#14 2009-08-25 08:05:46

 haszczak

Administrator

5788206
Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 1232
Punktów :   
WWW

Re: Mały prowodyr !

Nie mamy wielkiego ogrodu i nie narzekam


"Kto raz przygarnie Husky, albo nigdy nie powtórzy tego błędu, albo będzie miał ich całą gromadkę."

Offline

 

#15 2009-08-29 19:52:29

amarok

Moderator

Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 486
Punktów :   

Re: Mały prowodyr !

kostka napisał:

JEZU  a mi doradzaliscie żebym mojemu ROKIEMU kupiła drugiego towarzysza..

no zrobię to ale dopiero jak bede miec dom z ogrodem spooryym :>

husky są zwierzętami stadnymi lepiej czują się w grupie:)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl