HASZCZAKI

Syberian Husky - nasz ulubieniec


#1 2011-04-06 19:02:48

madziula1911

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-09
Posty: 5
Punktów :   

nieposłuszeństwo i ucieczki

moja sunia ma 4 miesiące (prawie)

mam z nią taki problem że się w ogóle nie słucha jak jest na podwórku, nie przybiega jak się ją woła, a jak chce się ją złapać to ucieka. (to był pierwszy problem)

drugi problem to taki że biega za każdym obcym, którego zobaczy i już świata poza nim nie widzi, na nic wtedy nie reaguje a jak chce ją złapać to ucieka (podobno chce się bawić, ale ja mam już tego dosyć)

próbowałam już przekupować ją smakołykami, że jak przyjdzie na zawołanie to dostanie coś dobrego ale to nie działa!!

Offline

 

#2 2011-04-06 19:19:47

 toluca

Użytkownik

3417426
Zarejestrowany: 2010-12-19
Posty: 261
Punktów :   
WWW

Re: nieposłuszeństwo i ucieczki

Jeśli chcesz czegoś nauczyć psa to nie spuszczaj go ze smyczy. Komendy "do nogi" jak i wielu innych, uczy się psa mając go na lince. Mówi się że psa husky w ogóle nie powinno się spuszczać ze smyczy. A jak już się to robi to na własne ryzyko Te psy samowolke mają w genach, więc przed Tobą dużo pracy. Ale napewno uda Ci się go wychować. Tylko bądź stanowcza i uparta bardziej od niego

Offline

 

#3 2011-04-06 21:45:37

COLT

Użytkownik

1812817
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-07-05
Posty: 624
Punktów :   

Re: nieposłuszeństwo i ucieczki

Żeby wychować psa potrzeba dużo cierpliwości i samo zaparcia. Ucz psa komendy ,,do mnie" nie spuszczajac go ze smyczy. I za każde przyjście do ciebie nagroda i tak ze sto razy jak nie wiecej!!! Ja polecam wybrac sie do psiego przedszkola, albo poczytac kaies dobre publikację dotyczące tresury szczeniaka, psa. I podkreślam dużo CIERPLIWOŚCI. Trzeba też być konsekwentnym i systematycznym, bo nie wystarczy raz gdy pies wykona poprawnie komendę. Ja moje psy nauczyłam komendy do mnie, nawet nauczyłam tej komendy suczkę którą adoptowałam (ma1,5roku) i która nie znała żadnych komend. Trzymam kciuki za Ciebie madziula1911.


http://www.wilddogsteam.cba.pl

"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego" - Josh Billings

Offline

 

#4 2011-04-14 07:26:58

 haszczak

Administrator

5788206
Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 1232
Punktów :   
WWW

Re: nieposłuszeństwo i ucieczki

...a póki co spuszczaj ją na terenach wyludnionych


"Kto raz przygarnie Husky, albo nigdy nie powtórzy tego błędu, albo będzie miał ich całą gromadkę."

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl