HASZCZAKI

Syberian Husky - nasz ulubieniec

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2011-09-13 19:32:19

 Oliv

Użytkownik

Skąd: Wadowice
Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 123
Punktów :   

Jak wychować na nie agresywnego?

No więc pewnie was zdziwiło takie głupie pytanie
Chodzi mi agresje w stosunku do innych psów. Roki nigdy pierwszy nie zaczyna bójek...baaa, nawet nie zawarczy na obcego psa.
Ale zaczyna sie nie ciekawie jak jakiś inny pies zaczyna na niego warczeć i chce go ugryźć! Wtedy warczy i zaczyna się robić źle. Zwłaszcza że atakują go małe psy którym to on mógłby zrobić krzywdę (z bokserem sobie poradził i powalił go bez trudu).

Mój drugi pies Puszek dalej za nim nie przepada. Warknie na niego ale już nie biją się z byle powodu Roki jest przy nim jak aniołek. Chodzą obok siebie bo Puszek chce go mieć pod kontrolą, np. nie pozwala mu atakować kotów. (Puszka nie ma to kot może stracić życie, Puszek jest kot może Rokiemu ogonem po nosie dać a ten nawet na niego nie popatrzy)

To rozumiem bo Puszek jest psem dominującym ale inne psy zwłaszcza te które są zamknięte i nagle ktoś je wypuści (Akcje typu "A niech sie idzie wyszaleć") do niego doskakują. Ja nie chce żeby on też się potem taki zrobił bo już widzę pierwsze oznaki. Raz u mojego narzeczonego się na niego dwa psy rzuciły a potem poszliśmy na spacer i szła pani z grzecznym psem a Roki na niego zaczął warczeć!!!!

I moje pytanie brzmi...
Czy mam trzymać sie z dala od wszystkich psów żeby uniknąć takich sytuacji i niech sobie tylko z Puszkiem siedzi? (tylko że wygląda wtedy taki biedny zaszczuty przez niego )
Wiem że dobrze by było znaleźć psa który by się z nim pobawił a nie tylko warczał i szczekał. ale to nie takie łatwe
W sumie ostatnio szłam z nim i zatrzymałam się kolo ogrodu w którym był inny Husky który był do niego bardzo miło nastawiony ale Roki prawie wogóle sie nim nie zainteresował! Tylko jak tamten biegł to Roki chciał też pobiec w tamtym kierunku a jak tamtemu sie ogródek skończył to mój matoł nawet sie tym nie zainteresował tylko szedł dalej. a szczekającymi i warczącymi interesuje sie aż nadto!


Posiadanie psa jest jak tęcza.
Szczenięta są radością na jednym jej końcu.
Stare psy są skarbem na drugim.

Offline

 

#2 2011-09-15 15:17:24

 haszczak

Administrator

5788206
Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 1232
Punktów :   
WWW

Re: Jak wychować na nie agresywnego?

Pies na niego warczy? Nie wiem czy coś z tym zrobisz....psy wysyłają sobie różnorakie sygnały i na to nie będziesz miała wpływu....jeśli ktoś by Cię atakował będziesz stała i patrzyła czy będziesz się broniła? Piszesz, że sam nie zaczyna...czy to nie powód twierdzić, że wcale nie jest agresywny?


"Kto raz przygarnie Husky, albo nigdy nie powtórzy tego błędu, albo będzie miał ich całą gromadkę."

Offline

 

#3 2011-09-15 17:26:13

 Oliv

Użytkownik

Skąd: Wadowice
Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 123
Punktów :   

Re: Jak wychować na nie agresywnego?

chodzi o to że właśnie zaczyna sie robić agresywny... Mi chodzi o to że jeden na niego zawarczy i że on też to zrobi ok... ale teraz nawet jak jakiś piesek spokojnie do niego podejdzie to on już z kłami Moge jasne chodzić z nim do lasu na spacery i zrezygnować z miejsc gdzie są inne psy ale pytanie czy to mi coś da czy nie? O to mi głównie chodzi.

Ostatnio edytowany przez Oliv (2011-09-15 17:30:09)


Posiadanie psa jest jak tęcza.
Szczenięta są radością na jednym jej końcu.
Stare psy są skarbem na drugim.

Offline

 

#4 2011-09-16 07:30:29

 Oliv

Użytkownik

Skąd: Wadowice
Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 123
Punktów :   

Re: Jak wychować na nie agresywnego?

Znajomi mi tak powiedzieli że jak odizoluje go od innych psów to nie będzie warczał na inne psy później. Mi sie to wydaje najgłupszym pomysłem jaki słyszałam. Ale zaraz wszyscy mi zaczęli wmawiać że oni mają racje i że tak powinnam robić. Moim zdaniem to jest jakieś chore myślenie.
Moim pomysłem było go  na jakieś zawody zabrać bo prawdę powiedziawszy nie jest tak źle żeby z innymi psami nie mógł być i jak sie zakręci koło spokojnych psów to zobaczy że nie wszystkie psy chcą go atakować.
Ale chce poznać waszą opinie.


Posiadanie psa jest jak tęcza.
Szczenięta są radością na jednym jej końcu.
Stare psy są skarbem na drugim.

Offline

 

#5 2011-09-16 19:43:14

COLT

Użytkownik

1812817
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-07-05
Posty: 624
Punktów :   

Re: Jak wychować na nie agresywnego?

No ja popieram Ciebie i Twoja opinie bo moja jest taka sama broń Boże izolowac go od innych psów, bo wtedy dopiero ,,zdziczeje" i nie będzie się umiał dogadywać z innymi psami. Powinien jak najwiecej przebywać w towarzystwie spokojnych psów. A powiedz mi ile on już ma?


http://www.wilddogsteam.cba.pl

"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego" - Josh Billings

Offline

 

#6 2011-09-17 17:28:03

 Oliv

Użytkownik

Skąd: Wadowice
Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 123
Punktów :   

Re: Jak wychować na nie agresywnego?

No właśnie próbowałam im to przetłumaczyć że bedzie tak jak z moim Puszkiem ale oni wiedzą lepiej bo ich pies jest ze schroniska i siedzi sam ale w schronisku był do innych psów przyzwyczajony i nie pokazuje kłów jak widzi inne psy wiec myślą że to dzięki nim. Myśle że niektórzy mają mniej rozumu niż ich psy Ale tak wolałam się upewnić bo jak mi 3 osoby mówiły takie brednie to już sama w to wierzyć zaczełam
A Rokunia dzisiaj dokładnie ma rok! Dodam zdjęcia zaraz


Posiadanie psa jest jak tęcza.
Szczenięta są radością na jednym jej końcu.
Stare psy są skarbem na drugim.

Offline

 

#7 2011-09-19 11:07:55

COLT

Użytkownik

1812817
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-07-05
Posty: 624
Punktów :   

Re: Jak wychować na nie agresywnego?

No widzisz rózni ludzie są... i wiesz ilu ludzi tyle jest opinii więc nie ma sie czym przemować...
No to wszystkiego najlepszego z okazji 1-szych urodzinek


http://www.wilddogsteam.cba.pl

"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego" - Josh Billings

Offline

 

#8 2011-09-23 07:52:30

 haszczak

Administrator

5788206
Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 1232
Punktów :   
WWW

Re: Jak wychować na nie agresywnego?

Izolacja to chyba najgorszy pomysł z możliwych


"Kto raz przygarnie Husky, albo nigdy nie powtórzy tego błędu, albo będzie miał ich całą gromadkę."

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl