HASZCZAKI

Syberian Husky - nasz ulubieniec


#1 2011-10-06 22:20:19

Azulinka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-06
Posty: 1
Punktów :   

od czego zacząć

Witam,
jestem nowa na forum i nie mialam jeszcze kiedy dodać zdjęcia swojej haszczuni:D
Ma na imię Aza i ma 6 tyg. otóz czytam to forum od paru dni i powoli zaczynam łapac o co chodzi ale czy mogłabym prosić o jakieś informacje id czego zacząc wychowanie psiaka na początek i jak to zrobić?.
Dodam że umie już podać łapkę i siadać. Jak jej powiem donośnym głosem że nie wolno to się posłucha potem znów broi ale jak ponownie powtórze że nie wolno to się już słucha. Na mojego drugiego psa to szczeka jak opętana jak chce się bawić a ponoć haszczaki rzadko szczekają:D
Na podwórku jako tako się zachowuje i nawet słucha dopóki nie ma dzieci gdzieś w pobliżu (wtedy to tylko dzieciaki ja interesują).
Proszę i rady od czego zacząc ile powinno się trenować pieska i od kiedy zacząc i jakimi smakołykami przekonywać do swoich racji:D
Pozdrawiam

Offline

 

#2 2011-10-13 21:30:40

 dziuniaa8989

Użytkownik

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2011-07-12
Posty: 29
Punktów :   
WWW

Re: od czego zacząć

smakolyki to zalezy co lubi
trening od tak pol roku ale to tylko zeby oswoic ja z rowerem, a od roku moze ciagnac...teraz ucz ja na spacerach nie reagowania na psy,dziecie itp ucz kierunkow,komendy stoj,zeby potem nie bylo problemu z ciagnieciem roweru...pamietaj o zakupie sprzetu jak sies juz bedzie mial gdzies rok bo wczesniej to sie nie oplaca bo rosnie,sledy i lina z amortyzatorem to podstawa
musisz pamietac ze jak czegos nie pozwalasz robic to trzeba byc konsekwentnym, a nie patrzec w te slotkie slepia i mowic no raz mozesz,hasiorki czesto wykorzystuja swoj urok osobisty aby zmiekczyc nas
pamietaj ze trenujemy jak temp nie przekracza 15stopni,czyli w lato odpoczywaja psy albo wstawaj o 4/5h i na rower
ucz od samego poczatku chodzenia na smyczy bez ciagniecia bo narazie to szczeniaczek ale potem bedzie z niej duzy pies z duza sila...

Offline

 

#3 2011-10-16 10:26:45

 haszczak

Administrator

5788206
Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 1232
Punktów :   
WWW

Re: od czego zacząć

Witamy Was gorąco i czekamy na fotki


"Kto raz przygarnie Husky, albo nigdy nie powtórzy tego błędu, albo będzie miał ich całą gromadkę."

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl