HASZCZAKI

Syberian Husky - nasz ulubieniec


#1 2011-03-10 22:07:29

 kopytgk

Użytkownik

9712936
Skąd: Góra Kalwaria
Zarejestrowany: 2011-03-08
Posty: 21
Punktów :   

AGRESJA ?

Witam mam suczkę huskiego ma ponad 2 miesiące ur 1 Stycznia 2011r.
Ja jako najmłodszy mieszkaniec rodziny jestem dosłownie olewany przez psa (mam 17 lat)
Nikogo nie gryzie tylko do mnie z agresją leci i zębami dziś mnie nawet mocno pogryzła jak ją chciałem odciągnąć jeszcze bardziej i mocniej zaczeła gryść proszę o poradę dla mnie co mam robić w takim przypadku.
Pozdrawiam


[link=http://www.suwaczek.pl/][image noborder]http://www.suwaczek.pl/cache/e10915edf8.png[/image][/link]

Offline

 

#2 2011-03-10 22:13:31

 Oliv

Użytkownik

Skąd: Wadowice
Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 123
Punktów :   

Re: AGRESJA ?

Powinieneś się cieszyć to gryzienie u szczeniaka oznacza że chce się bawić jeśli nikogo nie gryzie tylko Ciebie oznacza że tylko Ciebie uważa za towarzysza do zabawy. U mnie kiedy Roki był malutki to całe ręce miałam w ranach bo ząbki miał jak igiełki. Jak chcesz oduczyć pieska tego to po prostu ignorować go kiedy zacznie gryźć. Ale takie prawo szczeniaczków rosną ząbki to gryzą, jak coś nowego i dziwnego znajdą to też gryzą


Posiadanie psa jest jak tęcza.
Szczenięta są radością na jednym jej końcu.
Stare psy są skarbem na drugim.

Offline

 

#3 2011-03-11 07:34:53

 haszczak

Administrator

5788206
Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 1232
Punktów :   
WWW

Re: AGRESJA ?

Szczeniak, norma. Jak zaczyna Cię gryźć odwróć się i zignoruj go. Zobaczy, że to nic nie daje i przestanie. Nie krzycz i nie okazuj emocji bo wtedy pies widzi, że to skutkuje Twoim zainteresowaniem


"Kto raz przygarnie Husky, albo nigdy nie powtórzy tego błędu, albo będzie miał ich całą gromadkę."

Offline

 

#4 2012-03-10 22:21:46

 toluca

Użytkownik

3417426
Zarejestrowany: 2010-12-19
Posty: 261
Punktów :   
WWW

Re: AGRESJA ?

Chciałam opisać moje ostatnie obserwacje, ten temat wydaje mi się dobry.

Otóż, chodzę sobie tak ostatnio po tej mojej turystycznej mieścinie i obserwuje mieszkające tu zaprzęgowce. I muszę przyznać, że nie spotkałam jeszcze żadnego przyjaznego. Przypominają bardziej psy z ras stróżujących. Rzucają się na ogrodzenia, wściekle szczekając i próbując gryźć (nie mnie oczywiście tylko Indy). Fakt, że Indiana siedząc na naszym podwórku też nieraz obszczekuje przechodzące obok psy, tyle że jej zachowanie różni się wtedy znacznie.
Któregoś razu labrador sąsiadki został zaatakowany przez sukę husky, po prostu podbiegła i pogryzła go.
A dziś widziałam rudzielca spacerującego na smyczy i w kagańcu.

Wygląda, że ludzie tu mają naprawdę zły wpływ na swoje psy. Właściciele innych ras często boją się o swoje psy gdy mnie mijają. A gdy próbuję zapewnić, że mój pies nie jest agresywny, słyszę że "każdy tak mówi".
Najwyraźniej husky dziczeją tu z braku zainteresowania ze strony właścicieli, trzymane jedynie dla ozdoby. Normalnie wygląda to jak jakaś epidemia agresji.

Offline

 

#5 2012-03-12 20:31:45

COLT

Użytkownik

1812817
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-07-05
Posty: 624
Punktów :   

Re: AGRESJA ?

No i przez takich ludzi (jak ich opisujesz) wyrabia się zła opinia o SH, myślą że są to psy agresywne, złe a tak nie jest. Bo można je wykorzystywac do dogoterapii nawet! No ale niestety jeśli pies jest źle prowadzony, nie zapewnia si emu odpowiedniej dawki ruchu, nie pracuje się znim tylko pozostawia sie go samemu sobie to pies dziczeje. Wątpię żeby Ci ludzie kupowali w takim razie psiaki do użytku (że tak napiszę) dla pasji jaką sa zaprzegi, rower czy dogtrekking. Tylko kupili psiaka przypadkiem, dla urody, bo był na targu w kartonie mały szczeniak no i tak już zostało Smutne ale w tylu przypadkach niestety prawdziwe


http://www.wilddogsteam.cba.pl

"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego" - Josh Billings

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl