HASZCZAKI

Syberian Husky - nasz ulubieniec


#1 2012-07-26 08:13:48

Rosenberg

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-06-24
Posty: 12
Punktów :   

ząbki jak szpileczki...

Witam,
Odkąd w domu pojawił się wreszcie wyczekiwany szczeniak (teraz ponad 8 tygodni),pojawił się również drobny problem wychowawczy.Otóż,często gdy bawię się z moją sunią ta ilekroć mając okazje gryzie mnie po rękach czy nogach powodując praktycznie za każdym razem dość pokaźne rany lub co może sie wydać zabawne-ciągnie mnie za włosy.Owy problem pojawia się jedynie w zabawie ze mną (inni domownicy przy zabawie nigdy czegoś podobnego nie doświadczają-czyżby chęć dominacji ?)Próbowałem jak na razie wszystkich znanych babcinych metod:
1.klaskania i mówienia "nie wolno"
2.piszczenia jak idiota i przerywania zabawy.
Pies niestety nic sobie z tego nie robi...Dodam jeszcze że żadne metody edukacyjne od smakołyków (których o dziwo nie ma ochoty jeść za wykonanie czegoś dobrze o_O) po wszelakie inne nie mają skutku.Czy w tym przypadku jest jakieś wyjście czy też raczej powinienem amputować sobie kończyny ?
Dzięki z góry za odpowiedź
pozdrawiam

Offline

 

#2 2012-07-26 17:12:56

 gara

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-19
Posty: 24
Punktów :   

Re: ząbki jak szpileczki...

Witaj, moja sunia też tak miała, i żadne metody podawane na forum nie pomagały. Gryzła jak najęta, a moje ręce i nogi wyglądały jak obgryzione kijki. Mimo prób dawania jej różnych przedmiotów do gryzienia nie przestawała. Już miałam ją zamykać za karę w łazience a to dla mnie ostateczność, aż wkońcu mój mężczyzna przyniósł do domu grube rękawice do używania przy temperaturach przekraczających 300 stopni. I tak pozwoliłam jej w nich gryzc mocno, ponieważ jej ugryzienia nie były wówczas bolesne. Od tamtej pory mocno gryzie tylko rękawiczki, a tak jedynie delikatnie skubie No chyba że mocno się zesłości to wtedy pokazuje swoje kiełki. Ale polecam kupić jakieś grube rękawice i w ramach zabawy dawać psince. I jeszcze dużą kość z którą psina sobie nie poradzi zbyt szybko, moja Kali potrafiła dobierać się do niej tyle, że potem odchodziły jej chęci do gryzienia czegokolwiek Powodzenia z  pieskiem

Offline

 

#3 2012-07-26 17:44:35

Rosenberg

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-06-24
Posty: 12
Punktów :   

Re: ząbki jak szpileczki...

Dzięki za podpowiedź.
Jak na razie obawiam sie jedynie że jeśli Blanka nie wyrośnie z tak dość bolesnego gryzienia,to po zmianie ząbków na stałe "dziabnie" kogoś x2 mocniej...Czy zwierzak raczej wyrasta z tak mocnego kąsania ?

Offline

 

#4 2012-07-28 19:57:04

shakkin

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-20
Posty: 14
Punktów :   

Re: ząbki jak szpileczki...

Mój też miał taki dziwny odruch. Mam szramę na prawej ręce. Lała się krew jak ze strumienia, wystarczyło groźne spojrzenie i teraz nawet mogę rękę w miskę z jedzeniem włożyć i nawet nie piśnie. Psa trzeba zdominować i tyle

Offline

 

#5 2012-07-29 17:21:05

 haszczak

Administrator

5788206
Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 1232
Punktów :   
WWW

Re: ząbki jak szpileczki...

My swoje oduczyliśmy szybko. Ignorowanie znów dało efekt. Kiedy gryzły odwracaliśmy się w drugą stronę i zostawialiśmy malucha. Zadziałało


"Kto raz przygarnie Husky, albo nigdy nie powtórzy tego błędu, albo będzie miał ich całą gromadkę."

Offline

 

#6 2012-07-29 21:03:18

Rosenberg

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-06-24
Posty: 12
Punktów :   

Re: ząbki jak szpileczki...

W moim przypadku niestety to nie działa.Psiak gryzie mnie po plecach i dodatkowo ciągnie za włosy.Powoli tracę jakiekolwiek pomysły na wychowanie psa pod tym katem...

Offline

 

#7 2012-07-30 09:47:49

 toluca

Użytkownik

3417426
Zarejestrowany: 2010-12-19
Posty: 261
Punktów :   
WWW

Re: ząbki jak szpileczki...

Nie wiem. Może niech jakaś druga osoba weźmie psiaka na smycz (normalnie w pokoju) i w momencie kiedy zacznie Cię gryźć mówcie "nie wolno", jednocześnie pociągając za smycz tak żeby zmusić psa do uspokojenia się i jeśli choć na chwilę przestanie to szybko dać mu smakołyk i pochwalić. I tak wielokrotnie. Może załapie, że bycie grzecznym się opłaca.

Offline

 

#8 2012-07-30 23:27:01

Stich

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 23
Punktów :   

Re: ząbki jak szpileczki...

U nas również udało się psiaka oduczyć "kąsania", ale Rosenberg - nie spodziewaj się upragnionego efektu w przeciągu tygodnia
Natychmiastowe zaprzestanie zabawy i totalne ignorowanie pomaga Ale trzeba się liczyć z tym, że to nadal szczeniaczek, który że się tak wyrażę, nie jest zbyt kumaty Więc trzeba reagować, aż pies zrozumie, że NIE WOLNO! Nasz paskud potrafił jeszcze próbować podgryzać jak miał kilka miesięcy. Ale reakcja zawsze była taka sama - problem w końcu zniknął.
Wiem na pewno - w życiu nie pozwoliłabym psu, aby gryzł moją rękę (czy cokolwiek innego) w rękawicy. Z całym szacunkiem, ale to nie jest sposób na oduczenie psa gryzienia, wręcz przeciwnie - utrwala tylko takie zachowania...

Offline

 

#9 2012-07-31 14:52:20

Rosenberg

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-06-24
Posty: 12
Punktów :   

Re: ząbki jak szpileczki...

Ech...Jak na razie od dwóch tygodni brak jakichkolwiek efektów Na razie spróbuje chyba jeszcze metody z wędrowaniem do wydzielonego kąta.
Poza gryzieniem wciąż nęka mnie koszmarny problem z aktywnością psa w nocy.Pupil budzi się każdej nocy przynajmniej trzykrotnie by się załatwić a po każdym wykonaniu takowej czynności ma chęc do zabawy przez najbliższą godzine...Mimo że wyraźnie staram się dać psu odczuć że nie mam ochoty się z nim bawić,ten by jednak mnie przekonać potrafi ciągać mnie za włosy i gryźć w plecy(Tej nocy dla odmiany spałem ok. 2h ^^)
Dzięki za podpowiedzi,
Pozdrawiam,

Offline

 

#10 2012-07-31 17:16:12

 gara

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-19
Posty: 24
Punktów :   

Re: ząbki jak szpileczki...

Stich, mój stosunek do rękawicy był bardzo sceptyczny na początku. Ale w przypadku mojej psiny to zadziałało. Nauczyła się kontrolować gryzienie, i teraz jedynie podszczypuje gdy np. nie potrafi mnie dobudzić szczekaniem. A gdy ma ochotę poszaleć z gryzieniem łapie ową rękawice i na niej sie rozładowywuje.

Rosenberg powodzenia te nocne pobudki są dosłownie jak z niemowlakiem, mojej przeszły z czasem, załapała że jak inni śpia to ona też powinna. Zostały jej jedynie poranne pobudki o godzinie 4 i szczekanie na śpiewające ptaszki -.-

Offline

 

#11 2012-07-31 23:55:23

Stich

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 23
Punktów :   

Re: ząbki jak szpileczki...

Rosenberg - nie wiem, jakie masz warunki mieszkaniowe, itd. - ale u nas od początku było założenie - pies nie ma prawa wstępu do dwóch pomieszczeń - sypialni i pokoju dziecięcego Jako szczenior, zwłaszcza na początku, urządzał nam radosne pobudki, ale ze względu na to, że był w przedpokoju - popiskiwał tudzież drapał drzwi. Było sprzątanko i do spania Wyjście na dwór nad ranem, których nigdy nie zapomnę, ja z brzuchem i puchata kulka o 5 rano pod domem Po jakimś czasie skończyły się pobudki, nocne piski, drapania, załatwiania w domu, problem pojawił się później, ale już innego typu (opisany w innym dziale ). U psów jak u dzieci - najważniejsza jest konsekwencja w działaniu

gara - ja nie mówię, że nie zadziałało... u nas musiała być krótka piłka i pies musiał od początku poznać jasne zasady, bo córka ma niespełna 6 lat, a synek urodził się jak nasz Stich miał 4 miesiące. Nie mogliśmy pozwolić, aby psiak choćby w zabawie podgryzał dzieciaki. Teraz Stich i nasze dzieci to najlepsi kumple. Stich naszej córki słucha tak samo jak i nas. I mam nadzieję, że za jakiś czas będzie też posłuszny wobec synka

Powodzenia w wychowaniu psiaków

Offline

 

#12 2012-08-01 17:12:56

Rosenberg

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-06-24
Posty: 12
Punktów :   

Re: ząbki jak szpileczki...

Problem w tym że staram sie nauczyć szczeniaka czystości a i przyzwyczaić do siebie O ile wierze w to że nocne pobudki się unormują (choćby dlatego że im starszy pies tym rzadziej musi się załatwiać) to co do gryzienia zaczynam sie coraz bardziej załamywać.Dzisiaj po spacerze moja sunia zafundowała mi na palcu 3 centymetrową szrame...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl