HASZCZAKI

Syberian Husky - nasz ulubieniec


#1 2012-09-24 10:39:01

 toluca

Użytkownik

3417426
Zarejestrowany: 2010-12-19
Posty: 261
Punktów :   
WWW

Trening

Jestem ciekawa jak wyglądają Wasze treningi z psami.
Czy macie określone godziny treningów?
Jak wyglądają przygotowania?
Prowadzicie dzienniki?
Wasze najdłuższe trasy, prędkość, czas itp.

Offline

 

#2 2012-09-26 10:44:05

COLT

Użytkownik

1812817
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-07-05
Posty: 624
Punktów :   

Re: Trening

Heh wstyd się przyznać ale ze sprzętem typu sanki i wózek dopiero zaczniemy przygodę. Bo niedawno zakupiliśmy sprzęty takie już profesjonalne. A po drugie pogoda na razie nam nie pozwalała... Ale jak tylko się wdrożymy będę pisać


http://www.wilddogsteam.cba.pl

"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego" - Josh Billings

Offline

 

#3 2012-09-26 11:02:38

 toluca

Użytkownik

3417426
Zarejestrowany: 2010-12-19
Posty: 261
Punktów :   
WWW

Re: Trening

Ok

Ja staram się co 2-3 dni rowerować Po każdym treningu notuję jak pies biegł, czy robi postępy, czy mu się chciało, jaki był czas, temperatura, godzina itp.

Offline

 

#4 2012-09-29 20:26:11

 toluca

Użytkownik

3417426
Zarejestrowany: 2010-12-19
Posty: 261
Punktów :   
WWW

Re: Trening

Dziś po raz pierwszy wybrałam się na trening wieczorny, po ćmoku No to była jazda. Co prawda po mieście i slalomem, bo pomimo pogody i pory ludzi było sporo. Ale dałyśmy do pieca

Offline

 

#5 2013-03-07 21:52:54

amarok

Moderator

Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 486
Punktów :   

Re: Trening

Super

Offline

 

#7 2013-07-28 13:11:59

killerek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-28
Posty: 2
Punktów :   

Re: Trening

Ja trenuję stado od połowy sierpnia do połowy kwietnia (jeśli jeszcze pogoda na to pozwala), nie mamy określonych godzin treningów, na początku sezonu jest to bardzo wcześnie rano, z domu zbieramy się koło 5 żeby zdążyć przed upałami, natomiast w późniejszym okresie psy biegają wtedy kiedy je zabieram na trening, dla nich to w sumie bez różnicy
Trenuję psy do startów w zawodach więc zdecydowanie nasze przygotowania wyglądają inaczej niż rekreacyjne treningi z jednym czy dwoma psami. Startujemy na dystansach sprinterskich i w naszej klasie dystans maksymalny wg regulaminu wynosi 8km, w praktyce jest to ok 6km.
Od trzech sezonów prowadzę dzienniki treningowe, zapisuje każdy trening, temperaturę, wilgotność, dystans, podłożę i miejsce treningu, ustawienie psów i to jak pracowały, czasem robię sprawdziany na treningach i wtedy też mierzę czas i średnią prędkość, generalnie wszystko to co potrzebuje między sezonami aby wyciągnąć odpowiednie wnioski

Obecnie do startów przygotowuje 5 psów, w nadchodzącym sezonie nasze treningi bedą wyglądały nieco inaczej niż w ubiegłym roku jednak na razie cichosza W sumie puentą u mnie jest to że psy mają biec tak jakby był to ostatni trening w ich życiu, nigdy z treningu psy nie wracają zmęczone, zawsze muszą mieć ochotę na więcej, to ja mam decydować kiedy się kończy trening i ma to być najlepszy moment aby psy miały dobre wspomnienia i jeszcze dużo sił. Psy sprinterskie mają nie przechodzić w kłus, cały czas biec na maxa, nie wąchać kwiatków, nie rozpraszać się, nie podlewać kwiatków w czasie treningu, biegną jedynie wtedy kiedy ciągną, gdy zaczyna się któryś opieprzać kończy trening i to jest jego "kara"
Czytając to pewnie wiele osób stwierdzi, że mają niezły rygor ale tak na prawdę to dzięki temu niebezpieczeństwo na treningach znika do minimum a psy biegają tak jak należy

Po sezonie startowym pozwalamy sobie na dłuższe i spokojniejsze treningi na saniach kiedy to robimy midowe dystanse a psy biegną głównie kłusem nie męcząc się przy tym za bardzo

Generalnie psy biegają w sezonie 4 razy w tygodniu (wtorek, środa, sobota, niedziela), zdarza się że dodajemy dodatkowy trening jeśli jest taka potrzeba i możliwość.

Ostatnio edytowany przez killerek (2013-07-28 13:33:29)

Offline

 

#8 2013-07-28 13:42:13

amarok

Moderator

Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 486
Punktów :   

Re: Trening

Ola dzięki za ciekawy opis treningu pozdrawiamy

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl