HASZCZAKI

Syberian Husky - nasz ulubieniec


#1 2009-04-20 19:58:08

Hershi

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-20
Posty: 1
Punktów :   

Probel z pieskiem

WItam ;]

Mam 5 miesiecznego psiaka i mam z nim "maly" problem.
Tzn wychodzimy na spacere bardzo dlugie czasami, problem w tym ze ona calyczas chce isc w swoja strone, stara sie uwolnic z szelek kiedy chce zeby poszla w te strone gdzie ja chce wiec ustepuje i czasami laze z nia po krzakach... Stara sie dominowac, jak podbudowac wiec autorytet?? Macie jakies spr sposoby?Bo wychodzenie z psem na spacery to prawdziwa masakra. Mieszkam w mieszkaniu w wiezowcu i staram sie naprawde czesto wychodzic bo z przycyn obiektywnych nie mam ogrodu ;] Rowniez mam problem z tym ze nawet jak jestesmy ponad godzine na spacerze  i niezrobi nic (sisi itp) a przyjdzie do domu to ustanie na srodku i sie normalnie zleje to zdeczka frustrujace.

Na marginesie staram sie z nia biegac jakies krotsze szybkie badz dlugie wolniejsze dystanse ale z tym tez jest ciezko bo ona chce isc tam gdzie chce nie tam gdzie ja chce.

pzdr. ;]

Ostatnio edytowany przez Hershi (2009-04-20 19:59:36)

Offline

 

#2 2009-04-20 20:29:40

Luna

Użytkownik

11394544
Skąd: Barwice (Zach-pom)
Zarejestrowany: 2008-04-28
Posty: 476

Re: Probel z pieskiem

Witamy!!
Na spacerach musisz być stanowcza i tyle, to jest przejaw dominacji , ma iść tam gdzie Ty chcesz a nie tam gdzie ona.
Jeszcze proponuję zamienić szelki na obrożę półzaciskową np:
http://www.allegro.pl/item577514433_pro … ml#gallery


Życie jest jak psi zaprzęg. Jeśli nie jesteś na przedzie, widok nigdy się nie zmienia..." - Lewis Grizzard

Offline

 

#3 2009-04-20 23:06:20

COLT

Użytkownik

1812817
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-07-05
Posty: 624
Punktów :   

Re: Probel z pieskiem

NIe zaszkodzi tez chodzenie na obrozy a nie na szelka bo szelki np. dla moich psów to znak ze maja ciągnać, a na szkoleniu jak byłam z jedyn to tylko obroża i moze to brytalnie wygląda ale trzeba ostrzejszy ton przybrać i mówić stanowczo NIE jak zrobi coś źle lub ,,FE'' i szarpięcie smyczy, skutkuje i najlepiej mieć smakołki i chwalić psa jak zrobi coś dobrze to samo z siusianiem jak zrobi na polu to pochwalić bardzo i dać nagrodę najlepiej coś co dostaje rzadko i coś coąłdnie pachnie


http://www.wilddogsteam.cba.pl

"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego" - Josh Billings

Offline

 

#4 2009-04-21 11:24:17

amarok

Moderator

Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 486
Punktów :   

Re: Probel z pieskiem

Ja zawsze zakładam jedno i drugie tylko gdy dochodzę do odpowiedniego miejsca do biegania przepinam z obroży na szelki . Co do spacerów to chyba próbuje dominacji więc pokaż kto tu rządzi ale wszędzie nie tylko na spacerach.
Np gdy wychodzisz z domu to przy przechodzeniu przez jakiekolwiek drzwi ty wychodzisz pierwszy\a  dopiero pies. Takich momentów gdy pies próbuje nas zdominować jest wiele my je przeoczymy bo wydają nam się błache a pies je wykorzystuje.
Więcej przeczytasz w książce Jan Fennel "Zapomniany język psów " nie wszystkie metody sprawdzają się na haszczakach ale mi sporo pomogły

Offline

 

#5 2009-04-21 13:40:53

lalka i shogun

Użytkownik

13904908
Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2009-04-15
Posty: 55
Punktów :   

Re: Probel z pieskiem

Witam:) No sama przerabiałam z Shogunem łażenie po krzakach.Aż pewnego razu jak mnie pociągnoł w haszcze miarka się przebrała:wkurzony: Poszliśmy na szkolenie.Mówiłam nie to nie mozliwe ten pies jest tak uparty że nie ma siły na niego a tu prosze szedł z treserem jak po sznurku.Dużo mu to dało i spacery stały się przyjemnoscia.Musisz pokazac psu kto tu jest panem. Powodzenia

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl