HASZCZAKI

Syberian Husky - nasz ulubieniec


#46 2008-08-18 10:14:17

AE

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-09
Posty: 181
Punktów :   

Re: Jaka sucha karma karmicie?

Rashi napisał:

ja juz sie gubie - mam suche- mam problem z glowy

no dokladnie :-)

wygoda, no problem, mozna nawet komus opieke nad psem zlecic bo nic nie pomyli :-)


Biernat ja naleze do tej szkoly w ktorej do miesa, kostek i chrzastek dodaje sie w miare dobra suplementacje witaminowa, a wypychacze żołądków w tym momencie są raczej zbędne i nieporządane.

niezapominajcie ze husky jest i ma być jedną z najbardziej ekonomicznych ras na swiecie i ladowanie mu co pare godzin pelnej michy do niczego oprocz lenistwa nie prowadzi. Pies ma zjeść mniej ale jak najbardziej  tresciwie, jak chcecie łatwo jest przeprowadzić proste doświadczenie w tym temacie.


a tak na marginesie:
prosty rachunek ekonomiczny:

8 psów x 25-30 dkg suchej karmy = około 2,5 kg suchej karmy, przeliczając na złocisze powiedzmy że to około 20 - 25 zł (w zależnosći jaką dajemy karme)

chyba nie musze mówić jakie żarcie idzie za to przyrządzić, wcale nie trzeba dużo pracy :-)

Offline

 

#47 2008-08-18 23:53:45

Rashi

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-07
Posty: 215
Punktów :   

Re: Jaka sucha karma karmicie?

No tak...ale znowu slyszalam ze najlepiej to juz podawac surowe miecho, bo gotujac to sie tylko witaminy zabija.....
a ja juz nie wiem jak psa zmusic do jedzenia surowego miecha....z surowych wyrobow to tylko kurze lapki zjada.... ostatnio nawet jakas kosc obgryzl :]

Offline

 

#48 2008-08-19 09:11:25

biernat

Użytkownik

668358
Skąd: Podhale
Zarejestrowany: 2008-08-02
Posty: 19
Punktów :   

Re: Jaka sucha karma karmicie?

a spróbuj takiego sposobu maszynka do mięsa mu to zmiel tak jak szczeniakowi żeby zasmakował bo on nie wie co to jest a potem z czasem daj wieksze porcje do tego jakąs skurkę albo coś zawsze na mięsie jest coś:)


Wyprzedzić czas....Biegać ile sił w łapach.....Wygrać!!!Krew Północy Team ZAPOWIEDZ MIOTU...Siberian husky

Offline

 

#49 2008-08-19 23:21:21

Rashi

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-07
Posty: 215
Punktów :   

Re: Jaka sucha karma karmicie?

podawalam mu jakas papke ktora dostalam na wystawie w kostce ( jak maslo ) i wygladalo jak miecho mielone.....nawet jak mu wkladalam do pyska do wypluwal....chyba pozostaje opcja "drugi pies pokaże" ale to bedziemy testowac jak jego "psiapsiółka" skonczy cieczke

Offline

 

#50 2008-08-21 09:21:16

ares-ka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-15
Posty: 56
Punktów :   

Re: Jaka sucha karma karmicie?

AE napisał:

ja naleze do tej szkoly w ktorej do miesa, kostek i chrzastek dodaje sie w miare dobra suplementacje witaminowa, a wypychacze żołądków w tym momencie są raczej zbędne i nieporządane.

A możesz napisać jakie suplementy podajesz?  Też zastanawiam sie nad zmianą sposobu żywienie...

Rashi napisał:

a ja juz nie wiem jak psa zmusic do jedzenia surowego miecha....

A spróbuj wsadzić mięcho [taki większy kawałek] na chwilę do zamrażarki, tak by trochę stwardniało. Mój Ares lubił takie podmrożone mięso, zresztą Drako też lubi... gryzą je jak kość...

Offline

 

#51 2008-08-21 15:07:39

AE

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-09
Posty: 181
Punktów :   

Re: Jaka sucha karma karmicie?

ares-ka napisał:

A możesz napisać jakie suplementy podajesz?  Też zastanawiam sie nad zmianą sposobu żywienie...

jest kilka dobrych produktów, wszystko zalezy od tego kiedy i po co chcesz je podawac i ile chcesz na nie wydać :-) (już gdzieś wczesniej byla o tym mowa, ale bez problemu mozemy jeszcze raz ;-)

wazne zeby sie nimi zainteresować są np.SA-37, Salvikal, Dogvital z HMB, oradzam wszelkie CanVity i inne badziewia


ares-ka napisał:

A spróbuj wsadzić mięcho [taki większy kawałek] na chwilę do zamrażarki, tak by trochę stwardniało. Mój Ares lubił takie podmrożone mięso, zresztą Drako też lubi... gryzą je jak kość...

mrożona wołowinka jest nade wszystko ! :-)

Offline

 

#52 2008-08-21 23:59:05

ares-ka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-15
Posty: 56
Punktów :   

Re: Jaka sucha karma karmicie?

AE napisał:

[wszystko zalezy od tego kiedy i po co chcesz je podawac

Myślę o czymś co wzbogaciło by dietę złożoną głównie z mięsa [ na razie nie wiem czy wypełniacze będą potrzebne -ale raczej nie] w witaminy i składniki mineralne. Z tego co wyczytałam o podanych przez Ciebie suplementach, chyba odpowiedni byłby Salvikal? Przez najbliższy miesiąc pies nie będzie się zbyt wysilał, więc suplementacja taka bytowa.

AE napisał:

[ile chcesz na nie wydać

Nie powiem żeby cena nie była istotna, ale ma raczej drugorzędne znaczenie. Wiesz, ja mam jednego psa, a właściwie dwa na utrzymaniu;)

Offline

 

#53 2008-08-23 13:40:24

Rashi

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-07
Posty: 215
Punktów :   

Re: Jaka sucha karma karmicie?

A spróbuj wsadzić mięcho [taki większy kawałek] na chwilę do zamrażarki, tak by trochę stwardniało. Mój Ares lubił takie podmrożone mięso, zresztą Drako też lubi... gryzą je jak kość...

mrożona wołowinka jest nade wszystko ! :-)

jesteście zajebisci pomoglo.....zjadl cala koste miecha (jedna porcje) na poczatku lizal,potem podgryzal a potem zjadl cale jestem przeszczescilwa i przedumna musialam mu to w rekach trzymac,wiec nieco mi odmarzly ale grunt to to ze zjadl :] dzieki :-)

Offline

 

#54 2008-08-24 22:13:50

AE

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-09
Posty: 181
Punktów :   

Re: Jaka sucha karma karmicie?

udało mi się być wczoraj na fantastycznym seminarium szkoleniowym, na którym jednym z tematów było żywienie psów pracujących ...

oj wiele z Was zdziwiłoby sie totalnie, u mnie w pewnych kwestiach zdziwienie tez sie pojawilo, ale na cale szczescie ogolnie wiekszosc omawianych teorii i watków przekonała mnie i utwierdzila w swoich przekonaniach co do zywienia moich pupilków :-)

Offline

 

#55 2008-08-24 22:15:26

 haszczak

Administrator

5788206
Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 1232
Punktów :   
WWW

Re: Jaka sucha karma karmicie?

A co takiego Cię tam zdziwiło (jeśli możesz napisać)?


"Kto raz przygarnie Husky, albo nigdy nie powtórzy tego błędu, albo będzie miał ich całą gromadkę."

Offline

 

#56 2008-08-24 22:35:26

AE

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-09
Posty: 181
Punktów :   

Re: Jaka sucha karma karmicie?

haszczak napisał:

A co takiego Cię tam zdziwiło (jeśli możesz napisać)?

na przykład to że według badań pies w bezruchu ale przy 30 stopniowym upale ma mniej wiecej takie same zapotrzebowanie energetyczne jak pies ktory pracuje w temperaturze oscylujacej wokól 0 stopni.

wniosek: odstawiajac na lato naszym psom zarcie energetyczne robimy im krzywde ;-)

Offline

 

#57 2008-08-25 18:56:04

ares-ka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-15
Posty: 56
Punktów :   

Re: Jaka sucha karma karmicie?

AE, to streść nam ten wykład, albo chociaż nakreśl w skrócie o jakich nowinkach jeszcze mówili. Może trzeba by zrewidować swoje poglądy na temat karmienia psów. 
  Wiem że nikomu nie chce się pisać elaboratów, ale chociaż troszkę podziel się wiedzą..

Offline

 

#58 2008-08-26 12:23:35

Rashi

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-07
Posty: 215
Punktów :   

Re: Jaka sucha karma karmicie?

Rash teraz juz uwielbia surowe miecho zamarzniete
powiedzcie mi prosze- skad najlepiej te miecho surowe brac ? Bo ja mam jakies kostki z Primex'u stosowane niby do Barfu....wie nie wiem czy w miesnych kupowac, czy te kostki w hurtowni ( mam niedaleko ponoc )
no i jak bede podawac te miecho to czy tylko to sucha np wieczorem tez?

Offline

 

#59 2008-08-26 23:06:04

biernat

Użytkownik

668358
Skąd: Podhale
Zarejestrowany: 2008-08-02
Posty: 19
Punktów :   

Re: Jaka sucha karma karmicie?

miechem wszystkiego nie zalatwisz musisz do tego dodawać jeszcze suchą karmę i najlepiej owoce i wazywa


Wyprzedzić czas....Biegać ile sił w łapach.....Wygrać!!!Krew Północy Team ZAPOWIEDZ MIOTU...Siberian husky

Offline

 

#60 2008-08-27 11:50:48

ares-ka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-15
Posty: 56
Punktów :   

Re: Jaka sucha karma karmicie?

W sumie tych szkół żywienia jest od cholery. Jedni mówią by nie mieszać suchej karmy i mięsa, inni że można to robić itd. Ja nawet gdzieś czytałam w zaleceniach żeby podawać takie warzywa jak marchew, pietruszka i CEBULA:zdziwiony: W gotowanych warzywach większość witamin ulega rozkładowi, a minerały są wypłukiwane. Syntetyczne witaminy w suplementach i suchych karmach są słabo przyswajalne. A glukozamina, ta w karmach i suplementach jest prawdopodobnie spalana i bo niby w ogóle nie trafia do krwioobiegu

   I bądź tu człowieku mądry    

   Dzikie psy i wilki podobno zaczynają pożerać upolowanego zwierza od trzewi. W żołądku i jelitach znajdują nie do końca strawione treści roślinne, które dla nich są przyswajalne. W tym celu zjadają też odchody roślinożerców. Z wątroby czerpią  witaminy A, B, E - choć w dzisiejszych czasach to jest tam chyba więcej trucizn .Wit. C z dzikich owoców. Kości, chrzęści, ścięgna -  glukozamina i kolagen.

   Chyba najlepiej bazować na wzorach z dzikiej przyrody   Tylko że jest to dosyć trudne i czasochłonne. Więc rzucamy się na suche karmy, doskonale zbilansowane, te lepsze, testowane na psach [a w jakich warunkach- to już nas mniej obchodzi   ]

    Ja czekam kiedy zjawi się AE, i zapoda jakieś wnioski z seminarium

Ostatnio edytowany przez ares-ka (2008-08-27 12:10:15)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl