HASZCZAKI

Syberian Husky - nasz ulubieniec

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2012-06-06 13:45:01

Stich

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 23
Punktów :   

Załatwia się na balkonie :/

Witam.
Jestem nowa, więc proszę o wyrozumiałość
Mamy taki problem z naszym psem - bardzo lubi przebywać na balkonie, zwłaszcza w chłodne dni. Niestety, zdarza mu się, że załatwia tam swoje potrzeby (w domu nic nie robi, po prostu prosi o wyjście na dwór). I to co jest najdziwniejsze - zdarza mu się to nawet po spacerze i załatwieniu czego trzeba na dworze A najgorsze jest to, że kiedyś dawał znać, że chce na dwór - np. uderzał łapą w drzwi balkonowe. I wtedy od razu się z nim szło. I nagle przestał, najpierw zrobi swoje, później prosi, żeby go do domu wpuścić. Nie wiem zupełnie o co chodzi.
Czy wpływ na to może mieć pojawienie się niemowlaka w domu?? Nie wiem,może pies poczuł się na swój sposób zazdrosny i tak okazuje swoje niezadowolenie?

Macie jakiś pomysł, jak go oduczyć takiego zachowania?

Offline

 

#2 2012-06-06 22:45:10

COLT

Użytkownik

1812817
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-07-05
Posty: 624
Punktów :   

Re: Załatwia się na balkonie :/

Hmmm być może psiak tymi sposobami próbuje zwrócić uwagę na siebie? Bo, być może i na pewno tak jest teraz wiecej czasu poświecacie dzidziusiowi co jest naturalne i zrozumiałe. Ale psiak jak dotąd zapewne był waszym oczkiem w głowie a nagle pojawił się ,,rywal" no to jakoś stara się zwrócić waszą uwagę i w zbudzić tym samym wasze zainteresowanie nim. Mogę się oczywiście mylić to tylko takie moje prywatne spostrzeżenie...
A jak zareagował na pojawienie się dziecka w domu i jak wprowadziliście dzieciaczka ? Przygotowywaliście się jakoś do tego?


http://www.wilddogsteam.cba.pl

"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego" - Josh Billings

Offline

 

#3 2012-06-07 00:29:47

Stich

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 23
Punktów :   

Re: Załatwia się na balkonie :/

COLT napisał:

Hmmm być może psiak tymi sposobami próbuje zwrócić uwagę na siebie? Bo, być może i na pewno tak jest teraz wiecej czasu poświecacie dzidziusiowi co jest naturalne i zrozumiałe. Ale psiak jak dotąd zapewne był waszym oczkiem w głowie a nagle pojawił się ,,rywal" no to jakoś stara się zwrócić waszą uwagę i w zbudzić tym samym wasze zainteresowanie nim. Mogę się oczywiście mylić to tylko takie moje prywatne spostrzeżenie...
A jak zareagował na pojawienie się dziecka w domu i jak wprowadziliście dzieciaczka ? Przygotowywaliście się jakoś do tego?

Właśnie też mi to po głowie chodzi, że on chce zwrócić na siebie uwagę. Ale uwierz, że poświęcamy mu jej sporo, w miarę możliwości.
Co do bycia oczkiem w głowie - mamy już córkę, szaloną 5 latkę, która psa uczy wszystkiego co najgorsze ) (to tak półżartem). Jak byłam w ciąży to mimo wielkiego już brzucha chodziłam ze Stichem na spacery. Jak został urządzony kącik dla synka, pies wchodził, wąchał, przyglądał się. Jak maluch pojawił się w domu - pies mógł go obwąchać, przywitać się z nim. I wszystko było ok. Teraz synek ma 7 miesięcy, a pies zaczął odwalać takie numery.

Przyszło mi do głowy coś jeszcze - do tej pory dla psa nasz synek to było "coś co leży i kwili". Teraz młody zaczął się przemieszczać po mieszkaniu - pełzając i prawie raczkując. Z rozpędu potrafi dopaść miski psa i wylać wodę, albo zająć miejsce psa w przedpokoju (piesek potulnie idzie w inny kąt w takiej sytuacji). Pies poczuł zagrożenie?

Tylko czy jest jakiś sposób, żeby pies zrozumiał, że to załatwianie się na balkonie jest złe? Nie puszczać na balkon?

Dodam jeszcze, że Stich i mały to naprawdę dobrzy kumple na codzień
http://img685.imageshack.us/img685/3555/dsc01625gr.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Offline

 

#4 2012-06-07 10:08:57

 haszczak

Administrator

5788206
Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 1232
Punktów :   
WWW

Re: Załatwia się na balkonie :/

Nagradzaj go kiedy załatwi się na dworze ale niekoniecznie karz kiedy zrobi to na balkonie, zignoruj to. Nagradzanie smakołykami z reguły przynosi efekty. Powodzenia


"Kto raz przygarnie Husky, albo nigdy nie powtórzy tego błędu, albo będzie miał ich całą gromadkę."

Offline

 

#5 2012-06-11 01:13:32

Stich

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 23
Punktów :   

Re: Załatwia się na balkonie :/

haszczak - i tu jest właśnie problem, bo pies dostaje przysmak jak się załatwia na dworze, a balkon sprzątany jest bez słowa do niego, po prostu - on włazi do domu, ja sprzątam (albo mąż) i tyle.

A wiecie co jest dla mnie najdziwniejsze ? Jak mąż jest w domu to ta bestia się nie załatwi na balkonie, jak mąż jest w pracy - owszem, jak najbardziej, 2 minuty po spacerze

Offline

 

#6 2012-06-11 10:58:53

 toluca

Użytkownik

3417426
Zarejestrowany: 2010-12-19
Posty: 261
Punktów :   
WWW

Re: Załatwia się na balkonie :/

Może po prostu znaczy swój teren. Jest wykastrowany?  Jeden z moich psów też załatwia się na balkonie. Czasem też potrafi przyjść z podwórka i nasiusiać w pokoju na dywan. Tyle, że ma 16 lat i z racji wieku jest mu to wybaczone. Choć balkon znaczył chyba od zawsze.

Jak się przyłapie psa na gorącym uczynku to dobrze jest mówić stanowczo "nie wolno" albo "fuj". A na podwórku nagradzać.

Offline

 

#7 2012-06-13 20:49:06

Stich

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 23
Punktów :   

Re: Załatwia się na balkonie :/

Toluca, nie jest wykastrowany, ponieważ wet powiedział, że można dopiero jak skończy rok. A rok skończy w lipcu, więc kazał przyjść lipiec-sierpień.
I on nie tylko sika, kupę też robi... I tego właśnie nie rozumiem - wraca ze spaceru gdzie robi wszystko co trzeba, włazi na balkon i (że tak brzydko powiem) wali kupsko
Ostatnio przestałam go wypuszczać na balkon, jak jestem sama z młodszym synkiem w domu

Offline

 

#8 2012-06-13 21:53:01

 toluca

Użytkownik

3417426
Zarejestrowany: 2010-12-19
Posty: 261
Punktów :   
WWW

Re: Załatwia się na balkonie :/

Jak chcesz możesz spróbować kupić środek odstraszający (np. Arox na psy) i spryskać nim balkon. Różne są opinie na ten temat, na jedne psy działa na inne nie. Ale może spróbować nie zaszkodzi.

Offline

 

#9 2012-06-14 19:05:25

COLT

Użytkownik

1812817
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-07-05
Posty: 624
Punktów :   

Re: Załatwia się na balkonie :/

Kurcze naprawdę dziwna sytuacja ja nie mam balkonu niestety i nie wiem co tu zaradzić. Być może on ten balkon traktuje jak ogródek swój czy coś w tym stylu. Zapytam znajomych na forum wild dogs team może coś zaradzą


http://www.wilddogsteam.cba.pl

"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego" - Josh Billings

Offline

 

#10 2012-06-16 00:27:53

COLT

Użytkownik

1812817
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-07-05
Posty: 624
Punktów :   

Re: Załatwia się na balkonie :/

Rady od znajomych z forum wdt:
Dariex:
a nie było tak,ze jak psiur był młodszy to znajoma celowo go na balkon wystawiała,zeby w razie "W" nie zrobił kuku na dywanie?
Moze pies skojarzył miejsce?

Przede wszystkim - wyszorowac balkon,zeby nie było cienia zapachu,jesli załatwia sie po spacerze,to po prostu nie wypuszczać go tam puki co.
Jak widać,ze pies szuka miejsca na wypróznionko to biegiem na dwór.
Jak sie załatwi na spacerze to euforia i smaczki - tak aby zajarzył,ze to co zrobił na dworze to najwspanialsza rzecz pod słoncem i nagroda za to jest - powrót do nauki kupania i sikania jak u szczeniola po prostu,innej rady nie ma.

Jira:
Druga rzecz, że może i pies lubi się z dzieckiem i z nim nie rywalizuje. Ale wiadomo - dziecko to zamieszanie więc takie zachowanie psa może być wołaniem o własną przestrzeń. Tu rozwiązanem by była klatka, w której dziecku nie wolno ruszać psa.

No i jak już wcześniej zostało wspomniane - wyszorować balkon i nie wpuszczac tam psa przez jakiś czas. Przyczyny mogą być różne ale jak zachowanie się utrwaliło - to nawet po zlikwidowaniu przyczyn może się pojawiać. Więc przez jakiś czas pies na balkon nie wchodzi a potem wpuszczamy go tam na krótko, dajemy smaki, karmimy, bawimy się - i od razu do domu. Tak żeby nawet nie zdążył pomyśleć o sikaniu czy innych sprawach. Stopinowo coraz bardziej wydłużamy odstępy między nagrodami kiedy pies jest na balkonie. Tylko nie wpuszczamy psa samego za szybko. Na to przyjdzie czas, może minąć kilka miesięcy nawet zanim w głowie psa obraz balkon=zabawa/jedzenie wyprze obraz balkon = siku/kupa.


http://www.wilddogsteam.cba.pl

"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego" - Josh Billings

Offline

 

#11 2012-06-24 23:33:43

Stich

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 23
Punktów :   

Re: Załatwia się na balkonie :/

COLT napisał:

Rady od znajomych z forum wdt:
Dariex:
a nie było tak,ze jak psiur był młodszy to znajoma celowo go na balkon wystawiała,zeby w razie "W" nie zrobił kuku na dywanie?
Moze pies skojarzył miejsce?

Przede wszystkim - wyszorowac balkon,zeby nie było cienia zapachu,jesli załatwia sie po spacerze,to po prostu nie wypuszczać go tam puki co.
Jak widać,ze pies szuka miejsca na wypróznionko to biegiem na dwór.
Jak sie załatwi na spacerze to euforia i smaczki - tak aby zajarzył,ze to co zrobił na dworze to najwspanialsza rzecz pod słoncem i nagroda za to jest - powrót do nauki kupania i sikania jak u szczeniola po prostu,innej rady nie ma.

Jira:
Druga rzecz, że może i pies lubi się z dzieckiem i z nim nie rywalizuje. Ale wiadomo - dziecko to zamieszanie więc takie zachowanie psa może być wołaniem o własną przestrzeń. Tu rozwiązanem by była klatka, w której dziecku nie wolno ruszać psa.

No i jak już wcześniej zostało wspomniane - wyszorować balkon i nie wpuszczac tam psa przez jakiś czas. Przyczyny mogą być różne ale jak zachowanie się utrwaliło - to nawet po zlikwidowaniu przyczyn może się pojawiać. Więc przez jakiś czas pies na balkon nie wchodzi a potem wpuszczamy go tam na krótko, dajemy smaki, karmimy, bawimy się - i od razu do domu. Tak żeby nawet nie zdążył pomyśleć o sikaniu czy innych sprawach. Stopinowo coraz bardziej wydłużamy odstępy między nagrodami kiedy pies jest na balkonie. Tylko nie wpuszczamy psa samego za szybko. Na to przyjdzie czas, może minąć kilka miesięcy nawet zanim w głowie psa obraz balkon=zabawa/jedzenie wyprze obraz balkon = siku/kupa.

COLT, dzięki wielkie
Zacznę od początku:
- nasz pies nigdy nie był wystawiany na balkon celem załatwienia się. Dywanów nie mamy , więc jak się zdarzała wpadka - było mycie i tyle . Ale dość szybko zatrybił, że warto załatwiać się na dworze I był spokój.
Za załatwianie się na dworze - są smaczki, pochwały. Za wpadki jest nic
Niestety, nasze mieszkanie z gumy nie jest i klatka nie wchodzi w grę Jednak już wiem co robić, bo pies ma swoje miejsce w domu - tam dzieciak nie ma prawa wstępu, zobaczymy co będzie.
Dam teraz taki przykład - był weekend, więc był mój mąż, psiak siedział na balkonie i nic. Jak chciał - łapa w drzwi balkonowe, na dwór i po sprawie. Dwa dni wcześniej byłam z psem sama - mamy taki rytuał - ja wstaję, karmię synka, daję go do krzesełka i pędzę z psem (niania w kieszeni), jest siku, jest kupa, wracamy, piesek na balkon, a ja szybkie sprzątanie, czyli odkurzanie i mycie podłóg, kończę, idę na balkon i kuku
To jest tylko przykład, mniej więcej tak to wygląda. Teraz jak już wspominałam, psiaka na balkon nie daję (i tak upały nie pozwalają na to).
Zobaczymy - zakaz wjazdu dla dzieciaków w pobliże miejsca gdzie pies ma swoje terytorium (sorki, może to głupie, ale nie wpadłam na to, że niewinna zabawa z psem w miejscu gdzie ma swoje legowisko może tak wpłynąć na psiura, głupia jestem), chwilowa przerwa w wylegiwaniu się na balkonie, smaczki i pochwały za załatwianie się na dworze Oby było lepiej

ps szorowanie balkonu jeszcze - takie dokładne - ale czym najlepiej ??

Offline

 

#12 2012-06-25 08:02:26

 toluca

Użytkownik

3417426
Zarejestrowany: 2010-12-19
Posty: 261
Punktów :   
WWW

Re: Załatwia się na balkonie :/

Do tego czym zwykle myjesz balkon dobrze jest dodać octu. Jeśli zastosowanie się do rad powyżej nie pomoże to spróbuj jednak spryskać balkon odstraszaczem.

stich napisał:

psiaka na balkon nie daję (i tak upały nie pozwalają na to)

he he, moja nawet w największe upały pcha się na balkon i jeśli ma do wyboru słońce i cień, zawsze wybierze słońce

Ostatnio edytowany przez toluca (2012-06-25 08:02:57)

Offline

 

#13 2012-06-25 10:25:02

Stich

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-06-06
Posty: 23
Punktów :   

Re: Załatwia się na balkonie :/

toluca napisał:

Do tego czym zwykle myjesz balkon dobrze jest dodać octu. Jeśli zastosowanie się do rad powyżej nie pomoże to spróbuj jednak spryskać balkon odstraszaczem.

No to będziemy myć


toluca napisał:

he he, moja nawet w największe upały pcha się na balkon i jeśli ma do wyboru słońce i cień, zawsze wybierze słońce

Nasz ma sporo futra, więc jak tylko widzi słońce to ucieka do przedpokoju i przytula się do chłodnych kafelków

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl