HASZCZAKI

Syberian Husky - nasz ulubieniec

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2010-10-28 19:06:57

 Oliv

Użytkownik

Skąd: Wadowice
Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 123
Punktów :   

ZANIM KUPISZ HUSKY'ego!

Jestem nowa na forum ale już przeczytałam tu chyba wszystko. Moim zdaniem jeśli ktoś chce się zdecydować na haszczaka musi odwiedzić takie strony jak ta lub podobne.
Przed kupieniem psa (jeśli nie miało się z nim wcześniej styczności) trzeba sobie odpowiedzieć na takie pytania:

1. Czy dysponuję dużą ilością czasu, czasu który mógłbym poświęcić na wychowanie, spacery i pielęgnacje psa i by pies nie zostawał sam w domu dłużej niż 6 godzin?
2. Mam ogród, ale nie jest on moją dumą i miłością, żyję w miarę możliwości w zgodzie z kretami i innymi szkodnikami.
3. Nie szukam psa stróżującego ani obronnego, nowy członek rodziny ma być przede wszystkim towarzyszem i przyjacielem
4. W sąsiedztwie nie ma panoszącego się po podwórkach drobiu.
5. Nie jestem alergikiem, a widok psiej sierści nie doprowadza mnie do szału przyjmuję do wiadomości, że na spacerach mój pies będzie przypięty do mnie smyczą a mój ogród porządnie zabezpieczony przed ucieczkami, nawet kosztem obniżonej estetyki.

Jeśli na któreś z powyższych pytań odpowiedź brzmi NIE , poszukaj lepiej innej rasy. Inaczej może spotkać Cię wielkie rozczarowanie, na którym ucierpi ten najmniej winny - pies.

Moim zdaniem AKCJA UŚWIADAMIAJĄCA  powinna się zacząć od tych pięciu pytań które przyszły właściciel haszczaka musi sobie zadać!

Skopiowałam to co prawda z jakiegoś bloga ale uważam że faktycznie przed kupieniem Huskiego trzeba się dobrze zastanowić nad tym a nie kupować go za śliczne oczy.


Posiadanie psa jest jak tęcza.
Szczenięta są radością na jednym jej końcu.
Stare psy są skarbem na drugim.

Offline

 

#2 2010-10-29 07:26:27

 haszczak

Administrator

5788206
Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 1232
Punktów :   
WWW

Re: ZANIM KUPISZ HUSKY'ego!

Co do ogrodu nie mogę się zgodzić.....to nie ogród a odpowiednia ilość ruchu daje psu radość. Pies pozostawiony sam sobie w ogrodzie na pewno nie będzie biegał  od siatki do siatki

Poza tym ok


"Kto raz przygarnie Husky, albo nigdy nie powtórzy tego błędu, albo będzie miał ich całą gromadkę."

Offline

 

#3 2010-10-29 09:21:54

 Oliv

Użytkownik

Skąd: Wadowice
Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 123
Punktów :   

Re: ZANIM KUPISZ HUSKY'ego!

To nie chodzi o to czy sie ma ogród.
"mam ogród ale nie jest on  moją dumą i miłością" bo jeśli ktoś ma fioła na punkcie kwiatuszków które sobie zasadził to haszczak nie dla niego. Wystarczyłaby jedna wizyta w ogrodzie i nie wiadomo czy miłośnik kwiatuszków który zostawił psa sam na sam z ogrodem miałby wszystkie swoje roślinki w całości. Pies mógłby sądzić na przykład że w tym miejscu gdzie rosną najpiękniejsze kwiatki najlepiej sie kopie


Posiadanie psa jest jak tęcza.
Szczenięta są radością na jednym jej końcu.
Stare psy są skarbem na drugim.

Offline

 

#4 2010-10-29 13:27:19

 Oliv

Użytkownik

Skąd: Wadowice
Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 123
Punktów :   

Re: ZANIM KUPISZ HUSKY'ego!

w moim przypadku punkt 4 mi najbardziej pasuje. Bo sąsiad puszcza swoje kury przy moim domu. Więc jeśli piesek ma potrzebę trochę po polować na swoim terenie to ja mu nie będe zabraniać przecież


Posiadanie psa jest jak tęcza.
Szczenięta są radością na jednym jej końcu.
Stare psy są skarbem na drugim.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl