HASZCZAKI

Syberian Husky - nasz ulubieniec

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2013-03-19 17:30:43

pauluna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-03-19
Posty: 12
Punktów :   

6 tygodniowa suczka.

Witam to moja pierwsza wizyta na tym forum. Od wczoraj mam 6-tygodniową suczkę z "pseudo hodowli" Wiem, że powinna zostać przy matce jeszcze chociaż tydzien.. Mój "problem" czy moje pytanie polega na tym, że czy to nic niepokojącego, że sunia śpi dużo, bardzo dużo w zasadzie gdybym się nią nie zajęła.. typu jakieś zabawy itp. to myślę, że spała by cały czas.. bardzo często piszczy gdy nie widać, czuć kogoś blisko niej.. gdy biorę ją na kolana zasypia momentalnie.. tak jakby musiała czuć kogoś przy sobie? W nocy budziła mnie z 3 razy.. zrobiłam jej "wyrko" przy moim, ale dopiero gdy wzięłam ją do swojego łóżka spała normalnie bez większych pobudek. Z racji jej wieku tłumaczę sobie, że to normalne, że wciąż śpi.. ale wolałam zapytać.

Drugie pytanie to czy to, że sunia sika "na raty" to także nic złego? Tzn. Ogólnie to sika wciąż.. co chwile.. ale często jest tak, że zrobi siusiu i za chwile znowu ale te drugie to taka malutka plamka jakby wcześniej nie mogła do konca.. ma dostep do swiezej wody non stop.. i pije tez nie mało..

czy wszystko z nią w porządku? Dziękuję z góry za porady.

Offline

 

#2 2013-03-19 18:11:23

amarok

Moderator

Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 486
Punktów :   

Re: 6 tygodniowa suczka.

piszczy bo od matki odciągnięta a dużo śpi chyba każdy szczeniak. W sumie to dorosłe psy też przesypiają sporą część dnia. Nasza Yuka też sika na raty trochę tu trochę tam. To chyba nie jest nic złego

Offline

 

#3 2013-03-20 10:51:59

pauluna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-03-19
Posty: 12
Punktów :   

Re: 6 tygodniowa suczka.

a to, że tak często, co chwilę?

Offline

 

#4 2013-03-21 07:49:18

 haszczak

Administrator

5788206
Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 1232
Punktów :   
WWW

Re: 6 tygodniowa suczka.

Jak często? Szczeniaki oddają mocz gdy są podekscytowane lub przestraszone, może to być bardzo częste. Popiskiwać będzie, jest to dla niej nowe miejsce, została zabrana od matki i na pewno brakuje jej tej bliskości. Musi się przyzwyczaić do nowego miejsca. Szczenięta potrzebują dużo więcej snu niż dorosły pies. Będzie dobrze Dawaj fotki


"Kto raz przygarnie Husky, albo nigdy nie powtórzy tego błędu, albo będzie miał ich całą gromadkę."

Offline

 

#5 2013-03-21 10:59:57

pauluna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-03-19
Posty: 12
Punktów :   

Re: 6 tygodniowa suczka.

Nie umiem napisac jak czesto, ale nawet z 5 razy na pol godziny.. ale to jeszcze dokladnie musze sprawdzic bo to piec to tak na moje oko. Wydaje mi sie, ze sie przyzywczaja bardzo dobrze tylko jest klopot ze spaniem.. nie bedzie spala spokojnie jelsi nie bedzie na kolanach, przy kims lub po prostu nie bedzie spala ze mna.. od tych 3 dni ktore jest ze mna spimy caly czas razem.. nie chce zeby sie przyzwyczaila, ale inaczej wciaz sie budzi i piszczy .. bardzo Wam dziekuje za odpowiedzi A zdjecia dodam na pewno pozniej

Offline

 

#6 2013-03-23 07:41:38

 haszczak

Administrator

5788206
Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 1232
Punktów :   
WWW

Re: 6 tygodniowa suczka.

Śpiąc z nią tylko ją do tego przyzwyczajasz. Daj jej parę nocy na spanie samej, na pewno w końcu jej przejdzie i nauczy się spać sama


"Kto raz przygarnie Husky, albo nigdy nie powtórzy tego błędu, albo będzie miał ich całą gromadkę."

Offline

 

#7 2013-03-27 15:28:06

pauluna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-03-19
Posty: 12
Punktów :   

Re: 6 tygodniowa suczka.

chyba doszło do tego, że się przyzwyczaiła wiem, że to tylko moja wina, ale co teraz robić..? w dzie spi na swoim kocyku.. nie ma problemu ale w nocy nie daje nikomu spać bo piszczy, próbuje wejść na łóżko.. i powiedzmy, że muszę ją wziąść bo mogła by tak piszczeć przez godzinę.. gdy ją wezme do siebie jest spokój i zasypia.. tylko prócz tego oczywiście budzę się na mokrej pościeli.. bo sika mi w łóżko.. chcę jak najszybciej oduczyć jej i tego spania i sikania gdzie popadnie dlatego zwracam sie o pomoc póki nie jest za późno.. chcę być konsekwentna i nie brac jej do łóżka.. ale przez jej piski nie idzie spać..

Offline

 

#8 2013-03-29 07:24:16

 haszczak

Administrator

5788206
Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 1232
Punktów :   
WWW

Re: 6 tygodniowa suczka.

Tak jak pisałam, tylko będąc konsekwentna możesz ją tego oduczyć. Kilka nocy na pewno będzie piszczała ale w końcu się nauczy, że łóżko to nie jej miejsce. Ewentualnie kup sobie stopery


"Kto raz przygarnie Husky, albo nigdy nie powtórzy tego błędu, albo będzie miał ich całą gromadkę."

Offline

 

#9 2013-03-30 13:04:56

pauluna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-03-19
Posty: 12
Punktów :   

Re: 6 tygodniowa suczka.

Jest już lepiej, kupiłam jej fajne legowisko i sama kładzie się tam spać.. gdy chciała wejść na łóżko dawałam jej nagrode za to, że siedzi przy nim a nie na nim jest na prawdę już bardzo fajnie.. dzięki za porady

Offline

 

#10 2013-04-03 07:35:19

 haszczak

Administrator

5788206
Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2008-04-22
Posty: 1232
Punktów :   
WWW

Re: 6 tygodniowa suczka.

Fajnie, że tak szybko się udało


"Kto raz przygarnie Husky, albo nigdy nie powtórzy tego błędu, albo będzie miał ich całą gromadkę."

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl